LAJPCIG ZIMUJE KAO DRUGI: Farmaceuti pronašli recept, Vukovi pobedili, Jarčevi tonu sve dublje!

6
bajer leverkuzen-štutgart-bundesliga
Amiri i Ito na duelu utakmice Bundeslige (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Bremenu ekipu Verdera sa 2:1 u utakmici 15. kola nemačke Bundeslige, poslednjem pred pauzu zbog Svetskog prvenstva u Kataru.

Lajpcig je upisao osmu pobedu od početka šampionta i trenutno je drugi na tabeli sa 28 bodova, dok je Verder sada deveti sa sedam bodova manje.

Ekipa Lajpciga povela je u 13. minutu golom Andrea Silve, izjednačio je Kristijan Gros u 57, a pobedu gostujućem timu doneo je Ksaver Šlager pogotkom u 70. minutu, na asistenciju Silve.

Istim rezultatom slavio je i Volfsburg na gostovanju Hofenhajmu.

Domaći tim je poveo preko Kristofa Baumgartnera u 42. minutu, ali je Volfsburg izjednačio u petom minutu nadoknade autogolom Ozana Kabaka. Konačan rezultat postavio je Ridle Baku u 56. minutu.

Posle šeste pobede od početka prvenstva, Volfsburg je sedmi na tabeli sa 23 boda, dok je Hofenhajm deseti sa 18 bodova.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su na svom terenu pobedili Štutgart sa 2:0, a strelci su bili Musa Dijabi u 30. i Džonatan Ta u 82. minutu.

Bajer je trenutno 11. tim lige sa 18 bodova, dok je Štutgart na 16. poziciji sa četiri boda manje.

Pobedu od 2:0 upisala je i Herta na svom terenu protiv Kelna. Pobedu timu iz Berlina doneli su Vilfred Kanga u devetom i Marko Rihter 54. minutu.

Herta je na 15. poziciji i ima 14 bodova, dok je Keln bolje plasiran za dve pozicije i na svom kontu ima 17 bodova.

Fudbaleri Bohuma su zabeležili četvrtu pobedu u šampionatu pošto su u gostima bili bolji od Augsbrugra sa 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je Kristofer Antivi-Ađej u 58. minutu.

Bohum ima 13 bodova, ali je i dalje na pretposlednjem mestu na tabeli, dok je Augsburg ostao na 14. poziciji sa 15 bodova.

Takmičenje u nemačkoj Bundesligi nastavlja se krajem januara 2023. godine.

(Izvor: Beta)

LUDNICA U PREMIJER LIGI: Liverpul mirno ide na pauzu, Totenhem i Lids priredili vatromet golova!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Švajcarsku i osvoji dres! EP27 | Meridian