BELGIJANCI SE PITAJU U GRUPI B: Briž oborio i Atletiko – osmina finala je na vidiku!

fk briž-fudbal-liga šampiona
Briž nastavlja da pobeđuje! (FOTO:Guliver)

Fudbaleri Briža savladali su Atletiko Madrid u utakmici trećeg kola grupe B Lige šampiona rezultatom 2:0.

Briž je poveo golom koji je Kamal Sova postigao u 36. minutu, a prednost je udvostručio Feran Žutgla u 62. minutu.

Atletiko je imao dobru šansu za gol u 76. minutu, ali je Antoan Grizman iz jedanaesterca pogodio prečku.

U istom terminu fudbaleri Porta zabeležili su pobedu nad Bajerom iz Leverkuzena istim rezultatom.

Sterlci za Portugalski tim bili su Zaidua u 69. i Galeno u 87. minutu.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u prvom poluvremenu. Fudbaler Bajera Patrik Šik promašio je jedanaesterac u 45. minutu, a posle upotrebe VAR tehnologije poništena su dva gola, po jedan sa obe strane.

Prvo je u 16. minutu igrač nemačke ekipe Kalum Hadson-Odoj bio strelac, ali je pogodak poništen zbog prekršaja, dok je u 42. minutu zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Mehdi Taremi.

Ipak u nastavku, Porto je bio bolji tim, zbog čega je i slavio golovima Zaidua i Galena.

Na vrhu grupe B i dalje je Briž sa maksimalnih devet bodova, a Leverkuzen, Porto i Atletiko imaju po tri boda nakon tri odigrane utakmice.

U narednom kolu Porto će ovaj put kao domaćin ugostiti Leverkuzen 12. oktobra dok će Briž u istom terminu ići u goste Atletiko Madridu.

FEŠTA NA VELEDROMU: Marsej pregazio pocrveneli Sporting!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Tunis i osvoji dres! EP16 | Meridian