POVRATAK U PROŠLOST, ARSENAL NA VRHU PREMIJER LIGE: “Tobdžije” počistile Brentford i otele prvo mesto Sitiju!

Arsenal
Arsenal srušio Brenford! (FOTO: Guliver images)

Arsenal je savladao Brenford 0:3 (0:2) u gostima u meču osmog kola Premijer lige.

Posle dugo vremena, “Tobdžije” izgledaju kao ozbiljna ekipa, spremna za najveće uspehe u Premijer ligi. Možda je još rano praviti neke lude prognoze, pogotovo zato što smo navikli godinama nazad na onaj neizbežni, sezonski krah Arsenala, ali ekipa Mikela Artete deluje kao najozbiljnija smetnja Mančester sitiju.

Uigrano, brzo, precizno i neumoljivo deluju izabranici španskog stručnjaka čitave sezone, čak i ako uračunamo onaj meč na “Old trafordu”, gde je Arsenal ostavio dobar utisak uprkos porazu.

Odgovorili su Žesus i drugovi savršeno na taj poraz i spakovali tri komada Brentfordu u gostima. Prvi je zatresao mrežu “Pčela” Vilijam Saliba nakon kornera u 17 minutu, da bi 11. minuta kasnije Gabrijel Žesus postigao svoj šesti gol u prevnstvu ove sezone.

Brazilca je fenomelanim dodavanjem uposlio Džaka.

Držali su glavnu reč igrači Arsanala i u nastavku, pretili su Saka, Martineli, Žesus…Ipak, konačan rezultat je postavio Fabio Vieira svojim prvom golom u premijer ligi.

Vezista koji je letos stigao iz Porta je dobio šansu umesto povređenog Martina Edegora, i iskoristio je najbolji način. Vieira je u 49 minutu zategao praćku sa 25 metara i “probušio” mrežu Brenforda za konačnih 3:0

Arsenal je ovim trijumfom preuzeo prvu poziciju Premijer lige Mančester sitiju, koji ima bod manje.

Brenford je deveti na tabeli sa devet osvojenih poena.

OBAVEZNO POGLEDAJTE:MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Poljsku i osvoji dres! EP12 | Meridian