BRAZIL IMA NOVOG ŠAMPIONA: Atletiko Mineiro prvak nakon pola veka!

atletiko mineiro-brazil
Brazil ima novog šampiona! (FOTO: Guliver)

Fudbaleri Atletiko Mineira konačno su uspeli da skinu kletvu i postanu najbolji u Brazilu.

Slavni brazilski klub je uspeo da savlada Baiju rezultatom 3:2 i tako overi titulu nacionalnog šampiona.

Atletiko Mineiro je tri kola pre kraja prvenstva matematički obezbedio prvo mesto, što je prvi put nakon čak pola veka.

Sjajan meč na stadionu “Fontenova” stao je u poslednjih pola sata, pošto je prvi gol tek u 62. minutu kada je Luis Otavio doveo Baiju u vođstvo.

Četiri minuta kasnije golom Žilberta bilo je 2:0, ali tada kreće veliki preokret Mineira.

Za samo pet minuta postigli su gosti tri gola, a prvi Hulk iz penala u 73. minutu.

Minut kasnije iz igre je pogodio i Keno, da bi veliku radost i titulu doneo isti igrač drugim golom u 77. minutu.

Atletiko Mineiro je na ovaj način zaokružio jednu dominantnu sezonu, budući da je prvom pratiocu Flamengu bežao deset bodova uz jednu utakmicu više na tri kola pred kraj.

SLAVLJE NAKON DERBIJA NIJE DUGO TRAJALO: Legenda napustila Mančester Junajted!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Luka Maksimović, Žaki Parilović i Preletačević Beli se raspucali! EP 04