BORUSIJA NE MOŽE BEZ HALANDA: Kristofer Nkunku vodio Lajpcig do pobede!

Lajpcig-Dortmund-Kristofer Nkunku
Kristofer Nkunku režirao je pobedu Lajpciga nad Borusijom! (FOTO: Guliver images)

Red Bul Lajpcig je slavio u derbiju 11. kola Bundeslige.

Borusija iz Dortmunda je poražena na “Red Bul Areni” rezultatom 2:1, a najzaslužniji za pobedu domaćina, bio je Kristofer Nkunku.

Francuz je na meču upisao gol i asistenciju, i tako doneo petu pobedu za Lajpcig ekipu ove sezone, dok je Dortmund upisao treći poraz.

Nkunku je prvi put zapretio u 13. minutu meča, kada je sa peterca uputio ne tako precizan šut. Ipak, Francuz se iskupio za svoj promašaj kada je doneo prednost Lajpcigu u 29. minutu, te su domaći fudbaleri na poluvreme otišli sa minimalnom prednošću.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, Tomas Menije je sjajno proigrao Marka Rojsa kome nije bilo teško da matira Gulašija.

Dortmund je uspeo da zadrži prednost svega 18. minuta, kada je nakon sjajnog proigravanja Nkunkua, Jusuf Polsen postigao pogodak, i postavio konačan ishod meča.

Erling Haland nije nastupio na ovom meču, i po svoj prilici nećemo ga videti skoro u postavi Borusije, usled povrede.

Ovim porazom Dortmund je ostao na drugoj poziciji na tabeli, međutim sada zaostaju četiri boda za prvoplasiranim Bajernom iz Minhena.

U narednom kolu Bundeslige, Lajpcig gostuje Hofenhajmu, dok Borusija iz Dortmunda dočekuje Štutgart.

JUVENTUS SE PROVUKAO PROTIV FIORENTINE: Kvadrado pogodio u 91. minutu, Milenković pocrveneo!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Kuzman Babeu – Ceca je bila gazdarica, a Arkan je voleo da šutira penale! EP01