ĆAVIJEVA MISIJA USPELA: Barselona i zvanično u Ligi šampiona naredne sezone!

barselona
Barselona želi Kundea! (FOTO: Guliver images)

Kada je dolazio Ćavi, imao je samo jednu misiju. Da posrnula Barselona naredne sezone igra u Ligi šampiona. I večerašnjim trijumfom nad Betisom – 2:1 taj zadatak je uspešno obavio!

Bila je Barselona u posrnuću pod Ronaldom Kumanom, da bi Ćavi, uz nekoliko adekvatnih pojačanja, trgao ekipu i na tri kola pre kraja doneo ne samo sportski već i finansijski rezultat klubu koji je podjednako važan zbog krize u kojoj se nalazi.

Povela je Barselona večeras golom nedavno oporavljenog Ansua Fatija u 76. minutu, da bi Betis stigao do izjednačenja tri minuta kasnije golom Mark Bartra. Pobedu Barseloni doneo je Đordi Alba golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Barselona je druga na tabeli sa 69 poena, dok je Betis peti sa 58 bodova i matematički više nema šanse da ugrozi večerašnjeg rivala u borbi za Ligu šampiona, ali može Atletiko Madrid koji beži Betisu tri boda uz utakmicu manje.

Istina, čeka četu Čola Simeonea sutra gradski derbi sa Realom i pitanje je da li će tu stići do zlata vrednih bodova. Mada ni Real nema neki motiv s obzirom na to da je već overio šampionsku titulu…

Fudbaleri Selte pobedili su večeras na svom terenu Alaves sa 4:0, u meču 35. kola španske La Lige. Strelci za Seltu bili su Tijago Galardo u šestom, Iago Aspas u 34. i 66. i Ćimo Navaro autogol u 57. minutu.

Alaves je od 64. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Navaro.

Selta Vigo-Havi Galan
Selta je slavila protiv Alavesa!
(FOTO: Guliver images)

Selta je 11. pobedom u prvenstvu stigla do 43 poena i 11. pozicije na tabeli. Alaves je na poslednjem, 20. mestu sa 28 bodova. U sledećem kolu, Selta će gostovati Barseloni, dok će Alaves dočekati Espanjol.

U istom terminu kad i Selta igrala je i ekipa Kadiza koja je kao domaćin pobedila skromni Elče i to dosta ubedljivo sa 3:0.

Golove za Kadiz postigli su Alvaro Negredo u 80, Ruben Sobrino u 83. i Čoko Lozano u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Elče je od 66. minuta igrao sa desetoricom na terenu, pošto je crveni karton dobio Ezekvil Ponse.

Kadiz je zabeležio sedmu pobedu u prvenstvu i sa 35 poena zauzima 16. poziciju na tabeli. Elče je na 13. mestu sa 39 bodova. U narednom kolu Kadiz će gostovati Real Sosijedadu, dok će Elče dočekati Atletiko Madrid.

Fudbaleri Granade priredili su danas pravi golgeterski spektakl pobedom u gostima protiv Majorke sa 6:2, u utakmici 35. kola španske Primere.

Granada je povela u šestom minutu golom Luisa Suaresa, izjednačio je Salva Sevilja u 28. minutu, da bi novo vodjstvo gostima doneo Serhio Eskudero na samom početku drugog poluvremena, u 46. minutu.

Granada-Atletiko Madrid
Granada je ponizila Majorku!

Antonio Puertas je u 55. minutu povisio na 3:1, tri minuta kasnije prednost Granade smanjio je Antonio Railjo, a pobedu gostujućeg tima potvrdili su Horhe Molina golovima u 69. i 90. minutu i Mirto Uzuni pogotkom u 78. minutu.

Tri kola pre kraja šampionata, Granada je na 16. mestu na tabeli sa 34 boda, odnosno ima dva boda više od Majorke koja je poziciju ispod. Isti broj bodova kao i Majorka ima Kadiz koji je prvi u zoni ispadanja. Fudbaleri Granade će u narednom kolu dočekati Atletik Bilbao, dok će Majorka gostovati Sevilji.

U poslednjem meču dana, Atletik Bilbao i Valensija su remizirali – 0:0.

SERGEJ IGRA – LACIO POBEĐUJE: Novo slavlje Rimljana za nastavak evropske potere!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ognjen Radosavljević: Liga šampiona, Zvezda i Partizan u Evropi… | Sport Fokus Podcast EP47