KIŠA GOLOVA U NEMAČKOJ: Kiksevi Bajerna i Borusije Dortmund!

bajern minhen-bundesliga
Bajern Minhen kiksnuo! FOTO: Guliver images

U tradicionalnom nemačkom popodnevnom terminu smo imali prilike da gledamo zaista spektakularan fudbal! Na pet utakmica je viđeno čak 17 golova!

Iako su strelci bili raspoloženi, isto se ne može reći i za fudbalere Bajern Minhena koji su kiksnuli protiv Štutgarta 2:2!

Metis Tel je pogotkom u 36. minutu doneo vođstvo Bajernu i sa 17 godina i 136 godina postao najmlađi strelac u istoriji Bajerna u Bundesligi!

Rezultat je potom izjednačio Kris Firih u 57. minutu, a za novu prednost Bajerna pogodio je Džamal Musijala samo tri minuta kasnije. Konačnih 2:2 postavio je Seru Girasi sa penala u 92. minutu.

I pored trećeg uzastopnog remija, Bajern je prvi na tabeli sa 12 bodova, dok je Štutgart na 13. poziciji sa pet osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma su na svom terenu bili ubedljivi protiv Majnca sa 4:1 i tako stigli do 12. boda, koliko ima i Bajern. Na drugoj strani, Majnc je šesti sa deset bodova na svom kontu.

Nakon što je promašio penal u finišu prvog poluvremena, Andrej Kramrić je u 53. minutu pogodio za vodjstvo Hofenhajma. Na 2:0 je u 69. minutu povisio Griša Premel, dok je treći gol za domaće postigao Munas Dabur u 80. minutu.

Majnc, koji je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, smanjio je rezultat u 83. minutu preko Dominika Kora, a konačnih 4:1 postavio je Pavel Kaderabek u 91. minutu.

Kiks je napravila i Borusija Dortmund koja će ponovo teško do titule ukoliko nastavi ovako. I to bez obzira na to što je igrača sa Lajpcigom koji je slavio sa 3:0!

Golove su postigli Orban u šestom, Soboslai u 45. i Haidara u 84. minutu. Ekipa Lajpciga je deseta na tabeli sa osam bodova, dok je Dortmund četvrti sa četiti boda više.

U preostalim utakmicama, Volfsburg je u gostima pobedio Ajntraht sa 1:0, dok su Herta i Bajer Leverkuzen u Berlinu odigrali nerešeno 2:2.

PETRIĆ PODVLAČI: Sve osim pobede protiv Mladosti bi bila katastrofa!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Argentinu i osvoji dres! EP09 | Meridian