OVO NIJE VIĐENO 21 GODINU: Bajern drma kriza, da li se i Nagelsmanu drma klupa?

fk bajern mihnen-fudbal-bundesliga
Bajern u krizi rezultata! (FOTO:Guliver)

Nešto je “trulo” u Minhenu. Bajern nakon tri vezana remija u prvenstvu nije uspeo da slavi ni na četvrtom meču, a da stvar bude gora, ovaj put nisu uspeli ni da izbegnu poraz!

Kako to čudno zvuči – Bajern je u krizi u Bundesligi!

Ipak, ta kosntatacija skroz je na mestu. Prvak Nemačke nije slavio ni na četvrtom vezanom meču domaćeg prvenstva, a poraz u lokalnom derbiju od Augzburga – prvi posle 21 godine, pokazuje da u ovom timu postoje problemi.

Neverovatno je da su mreže oba tima mirovale u prvih 45 minuta jer su oba tima igrala izuzetno napadčki orijentisan fudbal, a potpuni uatsajder Auzgburg bio je ravnopravan rival Bajernu!

Vredi istaći da je najbolju priliku za Bavarce propustio Liroj Sane u 17. minutu, dok je Bauer u 38. propustio da dovede domaćine u vođsto.

U nastavku Augzburg je dočekao nagradu za hrabru igru. U 59. minutu, nakon ubacivanja sa svoje polovine lopta je stigla do Beriše koji je rutinski savladao Nojera za ekstazu na tribinama!

Usledila je ofanziva Bajerna, a izgledne šanse propustili su Tomas Miler i Dajo Upamekano – u oba slučaja istakao se golman domaćih, Gikijević.

Najbolju šansu do kraja meča imao je Sane, izbio je sam ispred golmana, šutirao je sa 17 metara, ali bez uspeha.

U finišu neverovatne scene. Posle dva kornera i Nojer je otišao u protivnički šesnaesterac, prvi put je glavom šutirao golman Bajerna preko gola, u poslednjim trenucima susreta milimetri su mu nedostajali da postane heroj svog tima.

Ipak na kraju, Augzburg je slavio. Budućnost Julijana Nagelsmana na klupi tima ozbiljno je ugrožena.

Augzburg je zabeležio drugu pobedu u prvenstvu i sa devet bodova zauzima 11. mesto na tabeli. Bajern je na četvrtoj poziciji sa 12 poena.

U narednom kolu Augzburg će gostovati Šalkeu, dok će Bajern ugostiti Bajer Leverkuzen.

Borusija Dortmund je na svom terenu pobedila Šalke sa 1:0, pogotkom Jusufa Mukokoa u 79. minutu.

Borusija je petom pobedom u šampionatu stigla do 15 osvojenih bodova i prvog mesta na tabeli. Šalke je na 14. poziciji sa šest poena.

Ajntraht je u četvrtak slavio izuzetno važan trijumf u Ligi šampiona na gostovanju Marseju (1:0), a prijalo je još jedno gostovanje ekipi iz Frankfurta, ovoga puta slavili su u Štutgartu – 3:1.

Trijumf vredan plasmana u gornji deo tabele Ajntrahtu su golovima doneli Rode golom u šestom i Kamada koji je pogodio u 55. minutu. U finišu, nadu domaćinu golom je vratio Tomas u 79. minutu, ali sve dileme golom u 88. mintu rešio je Jakić.

Leverzuken nije opravdao ulogu favorita protiv Verdera, prilično se mučio, na kraju im za trijumf nije bio dovoljan gol Demirbaja iz 57. minuta. Meč je završen nerešeno, 1:1, a bod timu iz Bremena golom u 82. Minutu doneo je srpski reprezentativac Miloš Veljković.

SITI RASTURIO VULVSE: De Brujne pakovao, Haland ponovo terorisao rivala!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Vuk Mob – Zvezda i Partizan me ne privlače, ali u UFC-u bih se pobio sa… EP 42