BAJERNOVA ISTORIJA: Minhenski gigant u Klasikeru uzeo novu titulu prvaka Nemačke!

0
bajern minhen-fudbal-turneja
Bajern našao zamenu za Levandovskog! (FOTO: Guliver images)

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su večeras 10. uzastopnu šampionsku titulu u Bundesligi, pošto su na svom terenu pobedili Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, u utakmici 31. kola.

Bajern je poveo u 15. minutu golom Serža Gnabrija, koji je zatresao mrežu i u 30. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Prednost je udvostručio Robert Levandovski u 34. minutu, što je bio njegov 33. gol u Bundesligi. Gol za ekipu iz Dortmunda postigao je Emre Džan u 52. minutu iz jedanaesterca, a pobedu domaćima obezbedio je Džamal Musijala pogotkom u 83. minutu.

Tri kola pre kraja Bajern ima 75 bodova, a drugoplasirana Borusija 63. Minhenska ekipa izgubila je samo četiri prvenstvene utakmice ove sezone, a do sada je postigla 92 gola i primila 30.

Bajern je ispisao istoriju i postao prvi klub iz pet najjačih evropskih liga koji je osvojio 10 uzastopnih šampionskih titula.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su danas u gostima Grojter Firt sa 4:1, u 31. kolu nemačke Bundeslige.

Strelci za Bajer bili su Patrik Šik u osmom, Sardar Azmun u 18, Paulinjo u 58. i Eksekvel Palasios u 84. minutu. Gol za Grojter Firt postigao je Džetro Vilijems u petom minutu.

Bajer je stigao do 16. pobede u prvenstvu i sa 55 bodova zauzima treće mesto. Grojter Firt je na poslednjem, 20. mestu sa 17 poena.

U istom terminu Union Berlin je u gostima pobedio Lajpcig sa 2:1. Poveo je Lajpcig golom Jusufa Polsena u 46. minutu, da bi preokret i pobedu Union Berlinu doneli golovima Sven Mikel u 86. i Kevin Behrens u 89. minutu.

Frajburg i Borusija Menhengladbah su odigrali nerešeno 3:3. Strelci za Frajburg bili su Vićenco Grifo iz penala u 49, Kristijan Gunter u 61. i Filip Janhart u 80. minutu.

Golove za Borusiju postigli su Rami Bensebaini u trećem, Brel Embolo u 13. i Lars Štindl u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Nerešeno su odigrali i Ajntraht i Hofenhajm 2:2. Strelci za Ajntraht bili su Obite Ndike u 32. i Daiči Kamada u 66. minutu, dok su golove za Hofenhajm postigli Obite Ndike autogol u 12. i Žoržinjo Ruter u 78. minutu.

Keln je na svom terenu pobedio Arminiju sa 2:1. Golove za Keln postigli su Mark Ut u trećem, Entoni Modeste u 43. i Jan Tielman 86. minutu, dok je strelac za Arminiju bio Timo Hubers u 33. minutu.

(Izvor: Beta)

NJEGA NE INTERESUJE ODLAZAK: Žezus je heroj dana, sa četiri hica srušio Votford!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:  Dejan Nedić: „Neuhvatljiv“ tandem, VAR tehnologija, Feliks Brih… | Sport Fokus Podcast EP45