Arsenal nastavlja trku za titulom – Njukasl precrtan (VIDEO)

7
Arsenal
Arsenal bolji od Njukasla! FOTO: Guliver images

Fudbaleri Arsenala su savladali Njukasl u gostima sa 2:0, u okviru 35. kola Premijer lige. Izabranici Mikela Artete su nastavili šampionsku trku za titulom.

Odmah na startu meča je šansu imao Njukasl preko Džejkoba Marfija, koji se našao u doličnoj prilici, ali nije bio dovoljno precizan.

U sedmom minutu su domaći mogli do jedanaesterca, pošto se činilo kao da je igrač Arsenala Jakub Kivior igrao rukom, ali posle gledanja VAR snimka, glavni arbitar je pokazao da nema govoora o penalu.

Igrao se 14. minut kada su gosti uspeli da preokrenu ritam i dođu do vođstva. Žoržinjo je uposlio Martina Odegara, koji je sa velike udaljenosti rutinski pogodio uz desnu stativu za 1:0.

Do kraj prvog dela igre, Arsenal je pretio još dva puta, preko Gabrijela Martinelija u 21. minutu, a potom i preko Odegara u sedmom minutu nadoknade, ali je Nik Poup bio na visini zadatka.

U drugom delu igre se probudio i Njukasl na momente, pretio je Aleksander Isak, ali nije bio precizan.

Sve sumnje oko pitanja pobednika otklonio je Fabijan Šer u 71. minutu, kada je zatresao sopstvenu mrežu za 2:0 vođstvo gostiju.

Ekipa iz Londona je do kraja meča kontrolisala ritam, rutinski privela meč kraju i tako upisala novu pobedu u šampionskoj trci.

Arsenal je trenutno drugi na tabeli Premijer lige sa 81 bodom, dok prvoplasirani Mančester siti ima jedan bod više uz utakmicu manje. Njukasl je na trećem mestu sa 65 bodova.

U naerdnom kolu, Arsenal dočekuje Brajton, dok “Svrake” gostuju Lidsu.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!