NJUKASL I DALJE NE ZNA POBEDU: Arsenal siguran na svom terenu protiv fenjeraša!

arsenal-arteta-premijer-liga
Arsenal bolji od Njukasla! (FOTO: Guliver Images)

Arsenal je na svom terenu dočekao Njukasl u 13. kolu Premijer lige i slavio rezultatom 2:0!

Od starta su bili bolji domaći fudbaleri i pokazali su zašto su bili apsolutni favoriti pre ovaj duel.

Prva prilika na današnje susretu desila se 16. minutu, ali je udarac Sake završio malo pored stative.

Izgubljeno je delovao Njukasl na ovom meču tokom početka duela, ali uspeli su gosti da dođu do šanse. Šelvi je u 30. minutu poslao pravi projketil ka golu domaćina sa nekih 20 metara, ali je pogodio prečku!

Pripretio je Arsenal do kraja prvog dela igre nekoliko puta, a najbolju priliku do ovog trenutka na susretu propustio je Obamejang, kada je u 41. minutu pogodio stativu.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja poluvremena i rezultat je ostao 0:0.

Nastavile su “Tobdžije” sa napadima i u drugom delu igre, pa je bilo pitanje vrmena kada će doći u vođstvo. To se dogodilo u 56. minutu kada su zaista sjajnu akciju odigrali domaći igrači i došli do prvog gola na meču. Strelac je bio Saka!

Sa druge strane u jako dobroj poziciji našao se napadač Njukasla, Vilson, koji je pao nakon duela u kaznenom prostoru Arsenala, ali nije dobio penal.

Drugi gol na susretu za dupliranje prednosti domaći igrači postigli su u 66. minutu. Odličnu dubinsku loptu iza linije odbrane posalo je Tomijasu, a loptu je dočekao Martineli i mirno je plasirao u mrežu Njukasla za 2:0!

Pripetili su domaćini preko Lakazeta u 80. minutu, ali je njegov udarac završio sa spoljne strane mreže. Na drugo strani dobar udarac uputio je ga golu Remsdejla Sen-Maksimin ali je bolji bio golman i odbranio mu šut.

Imao je inicijativu Arsenal do kraja susreta i rutinski je meč priveo kraju u svoju korist.

Nakon ovog duela Arsenal se nalazi na petom mestu Premijer lige sa 23 poena, dok Njukasl i dalje ne zna za pobedu i nalazi se na poslednjem mestu tabele sa svega šest bodova.

POZNATA TEŽINA POVREDE: Čilvel van terena šest nedelja!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PRVA POBEDA POD NOVIM NAZIVOM: FMP Meridian slavio protiv Cibone!