
Napadač reprezentacije Srbije Aleksandar Mitrović ušao je u društvo velemajstora fudbalske igre.
Lepo je biti u društvu Dijega Armanda Maradone i Roberta Prosinečkog!
Sjajni golgeter je postigao fenomenalan pogodak u utakmici prvog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Republike Irske pri rezultatu 1:1.
Naime, Aleksandar Mitrović je iskoristio pravovremenu asistenciju Dušana Tadića u 69. minutu, i sa nekih 25 metara sjajno lobovao golmana Irske.
Tako je popularni Mitar upisao jedan od najlepših golova koji su ikada postignuti na stadionu „Rajko Mitić“.
Aleksandar Mitrović je zatresao mrežu rivala još jednom do kraja meča, a reprezentacija Srbije je osvojila prva tri boda u kavlifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Ovo nije prvi put da se u Beogradu na istom stadionu vidi ovakva majstorija.
Već je nadaleko poznata utakmica iz 1982. godine u drugom kolu Kupa pobednika Kupova između Crvene zvezde i Barselone, kada je nedavno preminuli Dijego Armando Maradona dobio ovacije prepune „Marakane“.
Vukao je omaleni argentinac loptu od polovine igrališta, i perfektnim lob udarcem matirao nemoćnog golmana Crvene zvezde.
Legendarni fudbaler je postigao fenomenalan gol, i tako doneo Barsi pobedu nad srpskim predstavnikom rezultatom 4:2.
Da ima majstora i na našim prostorima pokazao je osam godina kasnije Robert Prosinečki.
Crvena zvezda je uspela da savlada Radnički iz Niša ubedljivim rezultatom 6:0, a popularni Žuti je u čak dva navrata lucidno matirao golmana gostiju.
Sve reči su suvišne…
Da li mislite da je za ovakve pogotke kriva „Marakana“ ili ima nešto i u majstorima?
Majstorija Mitrovića o kojoj će se pričati! (VIDEO)
Obavezno pogledajte:KOJI JE TVOJ LIMIT? Meridian Holdem Poker
Auuu kako ga je doktorski bocnuo!Ispruzio se goso lepo ali uzalud!
Savršen lob Mitra, malo igraca na svetu moze to da uradi, malo igraca na svetu i zna to da radi…
Ima nesto i do Marakane…. Ipak je to Sveti stadion, stadion na kojem svako od velikana moze da padne..
Hahaha da da veliki velikani su bnas tu pali,Vozdovac,Lucani i ostali!
To mu je jedino na kontu čega može da se “nađe u društvu” velikog Dijega Armando Maradone!
Niko nije očekivao onako lucidan potez našeg napadača , perfektan lob sa oko 20 metara ,nešto sto ne vidjamo skoro nikada na fudbalskoj terenima …prava majstorija
Pa kad mu goso telefonirao!Izasao i ne mrda bratic!Ocekivano da ga bocne!