SEZONSKI DEBI ZA ZABORAV: Moćni Bajern “petardirao” Kostićev Ajntraht za poluvreme!

Bajern rutinski savladao Volfsburg! FOTO: Printscreen/FC Bayern Munchen

Ajntraht je na svom terenu dočekao minhenski Bajern u prvom kolu Bundeslige i bio ubedljivo poražen rezultatom 5:0!

Srpski fudbaler Filip Kostić neće po dobrom pamtiti početak ove sezone.

Od samog starta je četa Julijana Nagelsmana krenula silovito.

Prvi pogodak videli smo već u petom minutu meča. Kimih je prišao da izvede slobodan udarac iz velike udaljenost i iznenadio Trapa direktnim udarcem na gol za 1:0!

Nije dugo trebalo Bajernu da duplira prednost, pa je u 11. minutu nakon gužve u šesnaestercu Pavar sanžnim udarcem zatresao mrežu za 2:0!

Za razliku od Kostića, Sadio Mane imao je odličan debi u novom timu, pa je nakon sjajne akcije upisao svoj prvenac u nemačkom šampionatu za velikih 3:0 u 29. minutu susreta.

Imao je i Ajntraht svojih šansi. Mogli su da dobiju penal sredinom prvog poluvremena, da bi potom Lindsrom poslao projektil ka golu gostiju, ali je bio neprecizan.

Nizali su se napadi Bavaraca i bilo je samo pitanje vremena kada će doći do novog gola.

Isti je usldio u 35. minutu meča nakon još jedne sjajne akcije. Mane je pronašao Milera po desnom boku, koji je nesebično prosledio loptu do Musijale koji je pogodio za velikih 4:0!

Ni tu nije bio kraj agonije domaćih. Ponovo je Miler pokazao odličan pregled igre i proigrao Gnabrija za 5:0 i tako postavio konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku igre viđen je nešto drugačiji scenario nego u prvom poluvremenu.

Mogao je Ajntraht doduše prvi da dođe do gola, ali je Jakić bio u ofsajdu i isti je poništen u 57. minutu. Međutim, samo sedam minuta kasnije sreća je pogledala domaće igrače.

Nojer se zaigrao sa loptom van svog kaznenog prostora i napravio kriminalnu grešku koji je iskoristio Muani i smanjo zaostatak na 5:1!

Nešto ofanzivnije je delovao Ajntraht u drugom poluvremenu, ali je prednos gostiju bila prevelika.

Moga je Mane i do drugog gola na debiju. Senegalac je izašao u situaciju jedan na jedan sa golmanom, ali je Trap izašao kao pobednik iz ovog duela.

Priliku na ovom meču dobili su Gravenberh, Mazraui i De Liht u drugom poluvremenu.

Nije dovoljno bilo Bajernu pet komada, pa su rešili da pojačaju golgeterski učinak na ovom meču. Liroj Sane je pronašao Musialu u šesnaestercu domaćih, a ovaj pokazao odličnu pribranost i pogodio za velikih 6:1 u 83. minutu meča!

Ovaj gol je potpuno dotukao Ajntraht koji nije imao šanse za pobedu već nakon prvih 45 minuta. Do kraja meča nije bilo više uzbuđenja i Bajern je došao do ubedljive pobede na startu nove sezone!

KRAJ SAGE: Milenković ostaje u Fiorentini!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: RADE OPAČIĆ NAJAVLJUJE JURIŠ NA VRH: Iz poraza se uvek vratiš gladniji!