APSOLUTNI LIVERPUL Mane, pa penali i Adrian za Superkup Evrope!

Sadio Mane se vraća na teren posle preležanog koronavirusa (FOTO: Michael Regan/Getty Images)

U borbi za Superkup Evrope, sastali su se pobednik Lige šampiona Liverpul i ekipa koja je trijumfovala u Ligi Evrope, Čelsi.

Bolji su bili “crveni”, nakon 1:1 posle 90, 2:2 posle 120. minuta i 5:4 s penala.

Utakmica na “Vodafon parku” u Istanbulu ušla je u istoriju evropskih takmičenja, ali i fudbala.

Pravdu je delila jedna žena, Stefani Frapar iz Francuske, sa svojim pomoćnicama.

Fraparova s asistentkinjama (FOTO: Michael Regan/Getty Images)

Timovi su ovaj susret dočekali u različitom raspoloženju nakon uvodnog kola nove sezone u Premijer ligi.

“Crveni” su sjajno počeli u domaćem prvenstvu, pošto su u prvom kolu deklasirali Norič sa 4:1.

S druge strane, “plavci” su pod vođstvom novog menadžera Frenka Lamparda doživeli debakl od Mančester junajteda (4:0).

Prvih petnaestak minuta Liverpul je bio taj tim koji je napadao, da bi Čelsi polako “ušao” u utakmicu.

Dokaz tome bila je prečka Pedra u 22. minutu, kad je Španac iskosa s leve strane snažno šutirao u okvir gola.

Žiru je nedugo zatim pokušao u svom stilu, makazicama, ali pored gola.

Inicijativa “plavaca” isplatila se u 36. minutu, kad je Kantu oduzeo loptu, prosledio ka Francuzu, a ovaj rutinski savladao Adriana.

Pet minuta pred pauzu, viđena je i prva sporna situacija kad je Kristijanu Pulišiću poništen gol i to opravdano – bio je ofsajd.

Izjednačio je Liverpul “iz tunela”.

Fabinjo butinom do Firmina, ovaj nekako do Manea koji se spretno snašao i savladao Kepu u tom 48. minutu.

Svega 120 sekundi kasnije Firmino, koji je ušao na poluvremenu, raspalio je po lopti, ali bez promeme rezultata.

Gledali smo nakon toga istu priču s početka utakmice u Istanbulu, dominacija i pritisak “crvenih”, ali bez gola.

Ipak, 15 minuta pre kraja morao je dva puta da interveniše Kepa i to čudesno, nakon kornera za Liverpul.

Odbranio je u nekoliko sekundi šuteve Mohameda Salaha i Virdžila Van Dajka.

Dva ofsajda obeležila su završne minute utakmice, prvo poništen gol Mejsona Maunta za Čelsi, pa promašaj Manea iz izgledne pozicije.

Liverpul je propustio poslednju šansu u trećem minutu nadoknade, kad je Salah otišao isuviše desno da bi šutirao, a centaršut niko nije ispratio… Produžeci!

Igrao se peti minut prvog produžetka kad su Firmino i Mane – ponovo – nadmudrili odbranu rivala.

Razmenili su dupli pas, a Mane pod poslao loptu u mrežu, pod prečku, 2:1!

Nije dugo trajala radost “crvenih”, pošto je nakon kontakta golmana Adriana i Abrahama dosuđen (diskutabilan) penal za Čelsi.

Hladnokrvan je u 101. minutu s bele tačke bio Žoržinjo.

U drugom produžetku nije bilo promene rezultata, pa su odlučivali jedanaesterci.

Redom su za Liverpul pogađali Firmino, Fabinjo, Origi, Aleksander-Arnold i Salah.

S druge strane, precizni za Čelsi bili su opet Žoržinjo, zatim Barkli, Maunt i Emerson…

A onda je odlučujući penal Ejbrahama odbranio Adrian!

Time se španski golman na neki način iskupio za skrivljen kazneni udarac u produžetku, a Liverpulu doneo novi pehar u vitrinama “Enfilda” – četvrti u UEFA Superkupu.

NE PROPUSTITE Tadija Dragićević: Raduljica će ‘pokidati’ na Svetskom! Jokić i Bogdan lideri | Meridian TV uživo

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?