FUDBAL U SRBIJI: Odigrana utakmica zbog koje su upaljeni alarmi širom Evrope, a na drugom meču smo videli dva penala

andrej ilić-javor-proleter-super liga
Andrej Ilić je postigao gol za Javor protiv Proletera (FOTO: Pedja Milosavljevic/Starsport)

Prethodnih dana srpski fudbal je dodatno uflekan informacijom da je utakmica Javora i Proletera širom Evrope označena kao sumnjiva i to dan pred sam meč.

O tome je govorio i Mirko Poledica, predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera, koji je poručio da se nada da se „nećemo brukati“.

Utakmica 35. kola Super lige je odigrana u Ivanjici ovog utorka i završena je rezultatom 1:1.

Javor je stigao do prednosti u 21. minutu preko Alekse Ilića koji je postigao gol na trećoj uzastponoj utakmica, a konačan rezultat postavio je nekadašnji fudbaler Partizana, Filip Knežević u 51. minutu.

Javor sada ima 45 bodova i 10. je na tabeli, dok je Proleter sa bodom manje u nešto lošijoj situaciji i ako Rad napravi iznenađenje protiv Crvene zvezde i Radnički protiv Vojvodine, Novosađani će pasti u zonu ispadanja.

Kada je reč o drugim utakmicama 35. kola Super lige Srbije, Radnik je protiv Spartaka stigao do pobede rezultatom 2:0. Golove je postigao Milan Makarić u 85. minutu iz jedanaesterca – drugog koji su izveli na ovom meču i u 95. minutu meča.

Najbolji strelac lige stigao je do 24. i 25. gola u sezoni.

Novi Pazar je kao gost pobedio Bačku rezultatom 1:0, a istim rezultatom je Mladost bila bolja od Voždovca.

Napredak je u Kruševcu šokirao Čukarički i stigao do pobede rezultatom 1:0 pogotkom u 91. minutu, što znači da će Vojvodina imati priliku da, pobedom protiv Radničkog u sredu prestigne ekipu sa Banovog brda i ponovo zauzme treće mesto.

JEDNOSTAVNO PITANJE – DOKLE? Zašto se Pirotu ne da da igra fudbal i zašto se elitni evropski sudija bruka po srpskim terenima?

Nevena Ignjatović: Super-G je oduvek bio moj cilj | MOJ UGAO