Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu ekipu Majorke rezultatom 3:0 (2:0), u prvoj utakmici 34. kola španske Primere.

Atletiko je tako potvrdio da se nalazi u dobroj formi pošto nisu poraženi na poslednjih 12 mečeva u La ligi.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već u prvom poluvremenu koje sa dva gola obeležio napadač ”Jorgandžija” Alvaro Morata.

U 27 minutu, nakon prekršaja srpskog fudbalera Aleksandra Sedlara, sudija Rohas je dosudio penal za Atletiko. Golman Majorke Manolo Reina odbranio je jedanesterac Morati, ali je sudija nakon konsultacija sa pomoćnicima iz VAR sobe odlučio da se najstroža kazna ponovi zato što je čuvar mreže gostiju ranije napustio gol liniju. To je Morata iskoristio i iz drugog pokušaja doneo prednost svojoj ekipi.

Drugi gol 27-godišnji centarfor postigao je u nadoknadi prvog poluvremena posle asistencije Kokea.

U nastavku susreta Atletiko je iskusno čuvao prednost i nisu dopuštali Majorki da ozbiljnije pripreti golu Jana Oblaka koja je uputila samo jedan udarac u okvir gola.

Konačnih 3:0 postavio je Koke u 79. minutu utakmice.

Atletiko se nalazi na trećem mestu španske Primere, dok je Majorka na 18. sa sve manjim izgledima da izbori opstanak u najelitnijem rangu takmičenja.

BRAZILSKA VEZA Dani Alveš ubedio Artura da pređe u Juventus!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vojvodina – Partizan 2:2 (4:2) | Pehar ide u Novi Sad ! Lalatović i igrači u transu!