Fudbaleri Milana ostvarili su veoma važnu pobedu nakon preokreta protiv Đenove sa 2:1 kao gosti u 7. kolu Serije A.

Domaćin je prvi stigao do prednosti u 41. minutu preko Lase Šenea. Veliki problem za Đenovu desio se u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Saponara dobio crveni karton, ali van terena, pa je osalo 11 na 11.

To kao da je trglo “rosonere”. Izjednačili su u 52. minutu preko Tea Ernandeza, a onda su izabranici Aurelija Andreacolija zaradili novo isključenje.

Ovoga puta je zbog igranja rukom put u svlačionicu pokazan Birašiju. Iskoristo je to Milan i preokrenuo rezultat. Precizan sa bele tačke bio je Kesi.

Do kraja utakmice u igrači koje sa klupe predvodi Marko Đampaolo takođe su ostali sa fudbalerom manje na terenu. Drugi žuti karton dobio je Kalabrija i morao je pre vremena da završi utakmicu.

Ipak, to nije pomoglo Đenovi da izbegne poraz i dođe do boda. A bolju šansu od penala nisu mogli da dobiju.

Udarac sa bele tačke u trećem minutu nadoknade nije iskoristio Šene, tačnije udarac mu je odbranio Pepe Reina, pa je na “Ferarisu” nastao muk.