Fudbaleri Rome savladali su na gotovanju ekipu Juventusa rezultatom 1:3 (1:2), u poslednjem kolu italijanske Serije A.

Utakmica ni za jedne ni za druge nije imala rezultatski značaj. Juventus je još ranije obezbedio šampionsku titulu, dok je Roma uprkos trijumfu ostala na petom mestu.

Ekipa iz Torina je odlično otvorila utakmicu. Poveli su već u petom minutu golom Gonzala Iguaina.

Međutim, ”Vučica” je do poluvremena uspela da preokrene ”Staru damu”.

Najpre je Nikola Kalinić doneo izjednačenje odličnim udarcem u 23. minutu.

Za poptuni preokret gostiju pobrinuo se Dijego Peroti. On je bio siguran izvođač najstrože kazne u 44. minutu, pa je tako Roma već na poluvremenu vodila sa 2:1.

U nastavku utakmice izabranici Paula Fonseke uspeli su da dodatno uvećaju prednost.

Igrao se 52. minut kada je ponovo Peroti zatresao mrežu Juventusa i tako postavio konačan rezultat.

Na ovom meču nije igrao Kristijano Ronaldo.

Romin prvi pratilac, Milan, bez većih problema savladao je ekipu Kaljarija na svom terenu, rezulatom 3:0 (1:0).

”Rosoneri” su do vođstva došli u 11. minutu, nakon autogola Ragnara Klavana.

U finišu prvog dela utakmice, penal Zlatanu Ibrahimoviću odbranio je Alesio Kragno.

Međutim, sjajni napadač se iskupio za promašaj u 55. minutu odličnim udarcem i tako duplirao prednost svoje ekipe.

Konačnih Milan – Kaljari 3:0, postavio je Samu Kastiljeho, dva minuta kasnije.

Milan je prvenstvo završio na šestom mestu, dok je Kaljari 13.

Utakmica između Breše i Sampdorije završena je bez pobednika 1:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Marsela Lerisa u 41. minutu, da bi izjednačenje domaćinu doneo Ernesto Toregrosa, koji je bio precizan sa bele tačke u 49. minutu.

Breša i SPAL će od naredne sezone igrati u italijanskoj Seriji B, dok je Sampdorija šampionat okončala na 14. poziciji.