Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu Torino sa 4:1 u 30. kolu Serije A.

Golove u gradskom derbiju postigli su Polo Dibala u trećem minutu meča, Huan Kuadrado u 29. i Kristijano Ronaldo u 61. minutu, dok je autogol u 87. minutu postigao Kofi Điđi.

Jedini strelac za Torino bio je Andrea Beloti, koji je u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena bio precizan prilikom izvođenja jedanaesterca.

Tek što su se zagrejali, Dibala je postavio stvari na svoje mesto sjajnim golom u trećem minutu.

Predriblao je nekoliko protivničkih igrača, a potom i šutirao, da bi lopta nekoga zakačila i promenila pravac, što je bilo dovoljno da golman gostiju ostane bespomoćan.

Naredni minuti doneli su nekoliko prilika na obe strane, ali se mreža zatresla posle nešto više od 20 minuta.

Ronaldo je sjajno asistirao, a Kuadrado poslao loptu u levu stranu i matirao golmana.

Posle konsultacije VAR-a, sudija je u finišu prvog dela igre dosudio jedanaesterac za Torino, a Matijas de Liht je kažnjen žutim kartonom zbog igranja rukom.

Belot je bio miran i šutirao uz levu stativu, te savladao Bufona, koji je danas postavio i rekord Serije A.

Početak drugog poluvremena nije doneo mnogo uzbuđenja, ali je igru “razmrdao” Ronaldo, koji je izveo sjajan slodan udarac i pogodio rašlje za veliku prednost od 3:1.

Gol u Ronaldovom stilu bio je dovoljan za sigurnu pobedu u gradskom derbiju, ali i novi rekord Portugalca.

Naime, ovim pogotkom Ronaldo se upisao u istoriju kao jedini fudbaler koji je postigao 25 ili više golova u Premijer ligi, La Ligi i Seriji A.

Ipak, za “potop” Torina pobrinuo se Kofi Điđi koji je u finišu meča postigao autogol i stavio tačku na utakmicu.

U narednoom kolu “stara dama” ide na megdan Milanu, dok će Torino dočekati Brešu. Juventus je i dalje na prvoj poziciji, dok je Torino na 15. mestu na tabeli Serije A.

SERIJA A, 30. KOLO:
Subota:
Juventus – Torino 4:1
(Dibala 3, Kuadrado 29, Ronaldo 61, Điđi 87, Beloti 45+6)