LUDI KALČO Mihina poruka za preokret Bolonje, Atalanta u 95. do pobede

Siniša Mihajlović nikad nije klonuo duhom (FOTO: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

Nedeljno popodne u Seriji A donelo nam je dosta uzbuđenja, a najzanimljivije je bilo u Breši, gde je Bolonja slavila 4:3 posle preokreta.

Na otvaranju nedeljnog programa Atalanta je slavila na “Luiđi Ferarisu” protiv Đenove 2:1.

Pobedonosni pogodak postigao je Duvan Zapata u petom minutu nadoknade!

Povela je gostujuća ekipa u 64. minutu preko Muriela, koji je bio precizan sa bele tačke.

Na izjednačenje Đenova je čekala do prvog minuta sudijske nadoknade. Domeniko Krišito je pogodio, takođe iz penala.

A onda – majstorija Zapate!

Primio je Kolumbijac loptu na ivici šesnaesterca i šutem iz okreta zakucao je od prečke u mrežu.

Značajna pobeda Gasperinijevog tima pred debi u Ligi šampiona. Atalanta će gostovati Dinamo iz Zagreba.

U tri odigrane utakmice u prepoznatljivom terminu Kalča, od 15 časova, viđeno je čak 14 golova!

Bolonja je bez Mihajlovića na klupi napravila sjajan preokret u Breši i slavila 4:3.

Miha je pred meč poslao moćnu poruku svojim igračima:

Tražio je od nas “očajnički” stav, u smislu da svakog momenta igramo kao da nam je poslendnji, da pokažemo hrabrost – rekao je pomoćni trener Emilio de Leo.

I reklo bi se da je imalo uticaj na igru njegovih pulena, pogotovo u drugom poluvremenu.

Novajlija u ligi je preko Donarume stigao do brzih 2:0. Bani je smanjio u 36, ali je Cistana vratio dva gola prednosti Breši pred odlazak na odmor.

Ključni momenat desio se u 48. minutu, kada je Desena dobio drugi žuti karton.

Mihajlovićev tim je prednost igrača više iskoristio, Palasio i Densvil su već na isteku sata igre poravnali na 3:3, da bi pobedu doneo Orsolini u 80. minutu.

Naravno, iz kluba su njemu posvetili ovu fenomenalnu pobedu:

Parma je na “Enio Tardiniju” poražena od Kaljarija 3:1.

Na ovoj utakmici briljirala je VAR tehnologija.

Naime, “mlekadžijama” su poništena dva gola i preinačena odluka glavnog sudije da dosudi penal.

I tu nije bio kraj – i Kaljariju je poništen jedan gol.

SPAL je šokirao Lacio u preokretu 2:1, a zapaženu ulogu igrao je Nenad Tomović.

MILENKOVIĆ SAČUVAO RONALDA Juve se okliznuo u Firenci

Štoper je prvo skrivio jedanaesterac nakon igranja rukom, koji je u gol pretvorio Imobile.

Na izjednačenje se čekalo do 63. minuta. Korner je imala domaća ekipa, Tomović je glavom spustio loptu za Petanju, koji je matirao Strakošu. Pobedu SPAL-u doneo je Jasmin Kurtić u drugom minutu nadoknade.

Milinković-Savić je igrao do 68. minuta.