Fudbaleri Fiorentinu savladali su Napoli sa 2:0 kao gosti u 20. kolu Serije A, a heroj trijumfa bio je naš napadač Dušan Vlahović.

Ono što je uradio mladi srpski igrač je prava majstorija. Primio je loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i sjajno tukao levom nogom u dalji ugao za prednost “viole” od 2:0.

Uradio je to u 74. minutu, samo osam minuta pošto je ušao u igru, kada je zamenio novajliju Patrika Kutronea.

Vlahović je tako pokazao da je važna karika u igri Fiorentine i da mu nije mesto na klupi, naročito ne posle ovakvih golova.

Gol možete pogledati na snimku ispod, na 3:15.

Njemu je ovo bio četvrti pogodak u Seriji A, a to još više dobija na značaju posebno ako se zna da je dva postigao protiv velikana kakvi su Napoli i Interu.

Prvi gol za tim iz Firence bio je delo Federika Kijeze, koji je iskoristio dodavanje Benasija i matirao Ospinu.

Treba napomenuti da je za goste ceo meč odigrao i naš defanzivac Nikola Milenković.

Napoli je nastavio sa lošim igrama i kriza je sve dublja. Ekipu nije uspeo da trgne ni temperamentni Đenaro Gatuzo, te je ovo timu sa “San Paola” bio treći vezani poraz u prvenstvu i Liga šampiona deluje dosta daleko.

Fiorentina je sada na 13. mestu na tabeli sa 24 boda, koliko ima i Napoli. Oba tima za četvrtoplasiranom Atalantom zaostaju 11 bodova.