ROMA JE GLAVNA U RIMU: Katastrofalno izdanje Lacija u derbiju…

fudbal-serijaa-roma-lacio-rezultat
Roma bolja od Lacija (FOTO: Guliver)

Fudbaleri Rome pobedili su gradskog rivala Lacio u jednom od najvećih derbija koji se igraju u italijanskoj Seriji A.

„Vučica“ je savladala tim za koji nastupa srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić rutinski rezultatom 2:0 u 37. kolu italijanskog prvenstva.

U duelu u kome nije bilo previše šansi, ključan momenat se desio u 42. minutu kada je Roma preko Mihitarijana došla do vođstva od 1:0.

Jermen je se najbolje snašao u kaznenom prostoru Lacija i ispostaviće se da je doneo veliku prednost svom timu u velikom rimskom derbiju.

PItanje pobednika je bilo definitivno rešeno u 78. minutu kada je Pedro duplirao prednost Rome na 2:0. Koliko Lacio nije bio dovoljno fokusiran na ovaj meč najbolje govori da za ceo meč nije uspeo da napravi ozbiljnu priliku.

Budući da Lacio do kraja meča nije uspeo da smanji ili preokrene rezultat pa je tako kolo pred kraj prvenstva doživeo poraz od velikog rivala.

Bez obzira na konačan ishod, stanje na tabeli se nije promenilo. Roma je ostala na sedmoj poziciji sa šest bodova manje od šestoplasiranog tima koji sa klupe predvodi Simone Inzagi.

TITULU SU IM UZELI, ALI POBEDU NE: Juventus, ipak, savladao Inter i uzeo važne bodove za Ligu šampiona!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Nenad Peruničić: Fanatik sam, to me je koštalo zdravlja! | SPORT FOKUS