Fudbaleri Srbije su “preživeli! Pobedili su reprezentaciju Luksemburga, jedva, sa 3:2 u pretposlednjem meču kvalifikacija za EURO 2020.

“Orlovi” su uradili ono što su morali iako ne zavise sami od sebe na putu ka kontinentalnom šampionatu. Poznato je da fudbaleri Srbije moraju da dobiju oba preostala meča kvalifikacija i da se nadaju jednom kiksu Portugala.

Prvi korak su napravili – nekako jedva. Ipak, kako je Portugal deklasirao Litvaniju sa 6:0, jasno je da odluka pada u nedelju od 15 sati. Srbija mora da pobedi Ukrajinu, a Portugal ne sme da slavi u Luksemburgu.

Teško, ali teorija je i dalje u igri…

Izabranici Ljubiše Tumbakovića slomili su neugodni Luksemburg na “Marakani” (ograničen broj gledalaca zbog kazne UEFA), i svaki gol su morali da “zarade”.

MEČ ODLUKE ZA EURO 2020: SRBIJA – UKRAJINA, NEDELJA 15 SATI, KVOTE

Blistao je Aleksandar Mitrović u prvom poluvremenu i pretekao Rajka Mitića na večnoj listi strelaca nacionalnog tima, ali je bilo dosta problema u nastavku. Često su gosti imali inicijativu i više puta zapretili, pa i bili nadomak izjednačenja.

Presekao ih je džoker Nemanja Radonjić i u 70. minutu, zapravo, postigao pobedonosni pogodak! Ipak, meč je u najvećoj meri obeležio Mitrović, panika u našoj odbrani i strepnja za trijumf.

Napadača Fulama nastavio je sa čudesnim partijama u dresu “orlova”. Najpre je u 11. minutu na centaršut Tadića glavom prosledio loptu u mrežu, da bi u 43. sa oko 20 metara maestralno pogodio gornji desni ugao za 2:0.

Tresla se i stativa domaćina u prvom delu, dok je odbrana imala katastrofalne reakcije u drugom što je rival znao da kazni. Do tada je Mitrović imao još nekoliko šansi, lepo su kombinovali i Ljajić i Tadić za prilike kao na traci pred gostujućim golom.

Uneo živost i postigao gol za pobedu: Trenutak kada Nemanja Radonjić šalje loptu u mrežu za pogodak na Marakani (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport) (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Nije mnogo prošlo od povratka iz svlačionica i prednost se prepolovila. Rodrigeš se našao sam oko penala i odlično šutirao da smanji na 2:1! Dovoljno da se upali alarm upozorenja… Previše je promaja duvala u defanzivi, pa ni 3:1 nije bilo dovoljno za završnicu bez strepnji.

Ušao je Nemanja Radonjić u 62. minutu umesto Sergeja Milinković-Savića i u 70. maestralno zatresao mrežu sa distance. Prelep gol sjajnog krilnog napadača koji je presekao inicijativu(!) Luksemburga.

Nastavili su hrabri gosti da muče “orlove”, borili su se do samog kraja i za to su nagrađeni golom glavom Turpela za 3:2.

Nije bilo mirno do kraja, već su fudbaleri Srbije čak i strepeli previše u određenim trenucima, pa su došli do trijumfa posle mnogo muka!

MITROGOL NE STAJE Mitrović prestigao Rajka na „Rajku“ po broju golova

SRBIJA – LUKSEMBURG 3:2 (2:0)

Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 500. Sudija: Serdar Gozibijik (Holandija)

Strelci: Mitrović u 11. i 43, i Radonjić u 70. minutu za Srbiju, a Rodrigeš u 54. i Turpel u 75. za Luksemburg.

Srbija: Dmitrović – Milenković, Ni. Maksimović, Kolarov, Mladenović – Milivojević, Ne. Maksimović – Tadić (od 90. Lukić), Milinković-Savić (od 62. Radonjić), Ljajić (od 78. Đuričić) – Mitrović.
Luksemburg: Moris – Šano, Žerson, Hal – Jans, Filips (od 46. Skenderović), Til Olivije (od 62. Turpel), Karlson – Til Vinsent (od 78. Sinani), Rodrigeš, De Vil.