Aleksandar Mitrović obeležio je golovima pobedu nad Luksemburgom (3:2), ali je i on svestan loše timske partije na stadionu “Rajko Mitić”.

Pre sjajnog golgetera Dušan Tadić je izneo niz zamerki na račun igre fudbalera Srbije u pretposlednjem meču kvalifikacija za EURO 2020.

“Orlovi” su trijumfom zadržali teoretske šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo preko kvalifikacija.

Kaznili su naše greške u drugom poluvremenu i zakuvali smo utakmicu umesto da je privedemo kraju. Bitno je da smo osvojili tri boda i da se sve dobro završilo. Napravili prvi korak što je do nas.

Ostaje taj drugi, protiv Ukrajine će biti drugačija utakmica, biće i navijača. Bitno je da se pripremimo za taj meč i gledaćemo šta će Portugal da uradi – ističe Mitrović.

Ubojiti golgeter Fulama prestigao je Rajka Mitića po broju golova u dresu reprezentacije. I to na stadionu koji nosi ime prve Zvezdine zvezde.

UVEK ISKREN Tadić: Sramno, sramno! Bez trčanja je moglo pre 60 godina

Svaki gol mi je lep i drag. Lepo što sam prestigao Rajka Mitić, ali ne opterećujem se time. Lepo je i što napredujem na toj listi, znači da radim doboro svoj posao dobro – kaže Mitrogol uz osvrt na poster u Kući fudbala na kojem stoji da je na koti 31, iako je popravio saldo za dva pogotka.

Sami su “krivi”, nadam se da ću ih naterati da ga menjaju još mnogo puta.

Mitrović se složio sa Dušanom Tadićem da je drugo poluvreme bilo katastrofalno protiv Luksemburga.

MEČ ODLUKE ZA EURO 2020: SRBIJA – UKRAJINA, NEDELJA 15 SATI, KVOTE

Slažem se skroz sa Tadićem. Drugo poluvreme je bilo katastrofa, morali smo ranije da mirno završimo meč. Ako uđeš lako protiv svakog rivala, dobićeš po dupetu mogu slobodno da kažem. Ovo je još jedna opomena za nas da ne smemo takve greške da pravimo.

Svestan je napadač Srbije kako moraju da bace Ukrajinu na kolena na Marakani (nedelja, 15) i da se nadaju čudu u Luksemburgu.

Nadam se i verujemo dokle god postoji nada da Luksemburg može da iznenadi Portugalce. Mi moramo da se fokusiramo na našu utakmicu i da uradimo sve da dobijemo Ukrajinu. Zamolio sam igrače Luksemburga da daju sve od sebe, obećali su da hoće – zaključio je u svom stilu Mitrović.

MITROGOL NE STAJE Mitrović prestigao Rajka na „Rajku“ po broju golova

OBAVEZNO POGLEDAJTE FUDBALSKI KUTAK E05: Tužna jesen, ništa nije gotovo, Vojvodina u Evropi i prošao TIKET

Majstorije Mitrovića i Radonjića: Srbija se TRESLA protiv Luksemburga