PRVI TROFEJ ZA PSŽ Ren poveo, Di Marija majstorijom doneo trijumf

Fudbaleri Pari Sen Žermena mogli bi dobiti veliki bonus u slučaju osvajanja Lige šampiona (Photo: Lintao Zhang/Getty Images)

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su prvi trofej u sezoni. Oni su u finalu Superkupa Francuske pobedili Ren sa 2:1.

Morali su dobro da se namuče izabranici Tomasa Tuhela kako bi slomili otpor odlične protivničke ekipe. Na kraju su u tome uspeli, ali tek u drugom poluvremenu.

Meč je kao iz snova počeo za Ren. Igrao se 13. minut kada je Borigo uputio odličan centaršut sa desne strane. Sve je dobro pratio Adrijen Hono i zatresao mrežu Parižana.

Očekivano je bilo da PSŽ pojača temo u nastavku. Takva igra im je donela najpre poravnjanje rezultata u 57. minutu.

Odličnu loptu preko kompletne odbrane Rena je poslao Markinjos, ona je potom stigla do novajlije Sarabije.

Kilijan Mbape je postigao izjednačujući pogodak za Parižane (Photo: Lintao Zhang/Getty Images)

On je potom uposlio Mbapea, a ovome nije bilo teško da iz neposredne blizine pogodi praznu mrežu rivala.

Ubrzo je stigao i potpuni preokret PSŽ-a, na utakmici koja se odigrala u kineskom Šenženu. Pravu majstroju navijačima je u 73. minutu priredio Anhel Di Marija.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Izveo je sjajno Argentinac slobodan udarac sa nekih 20 metara, prebacio je živi zid, a golman Rena Koubek je samo pogledom ispratio let lopte u mrežu.

Do kraja nije bilo promene ishoda, pa su izabranici Tomasa Tuhela stigli do prvog trofeja u sezoni.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Kako se košarkaši Srbije spremaju za Svetsko prvenstvo – Teodosić, Bjelica, Simonović, Lučić i Milutinov