U Prvoj ligi Srbije odigrana je utakmica kakvu nemamo prilike da često vidimo, a sastali su se Kabel i Metalac u Novom Sadu.

Ovaj duel je završen rezultatom 3:1 i ne bi to bilo ništa čudno da na ovoj utakmici nije viđeno čak šest penala i dva crvena kartona i da je svaki gol postignut iz kaznenog udarca.

Sudija Miloš Đorđić je dozvolio nešto grublju igru. Prvi put na belu tačku arbitar iz Beograda je pokazao u 20. minutu.

Najstrožu kaznu je iskoristio Aleksandar Katanić i doneo je vođstvo Metalcu.

Potom je isti igrač samo 16 minuta kasnije mogao da duplira prednost, no golman domaćih Goran Vukliš je ukrotio udarac Katanića.

Do odlaska na odmor viđen je još jedan jedanaesterac. Ovoga puta je sviran za Kabel, a precizan je bio Zoran Karać i izjednačio rezultat na 1:1.

Fudbaleri ekipe iz Novog Sada je do preokreta došla u 75. minutu kada je iz četvrtog penala na meču pogotkom

Još uzbudljivije je bilo u nastavku susreta. Najpre je crveni karton dobio pomoćni trener Metalca, a onda i defanzivac Kabela Faruk Bihorac.

Domaćin je preokrenu u 74. minutu kada je iz četvrtog penala na meču Predrag Govedarica zatresao mrežu rivala iz Gornjeg Milanovca.

Potom je sudija Đorđić i peti put pokazao na belu tačku. Govedarica je preuzeo odgovornost,

Ovoga puta je golman gostiju Nemanja Šćekić odbranio taj udarac, ali…

Sudija je zbog ranijeg izlaska čuvara mreže sa linije dosudio da se penal ponovi, pa je najiskusniji među domaćima postavio konačnih 3:1.

Podsetimo, ekipi Kabela je ove sezone oduzeto deset bodova zbog nameštene utakmice protiv Smedereva.

Nema sumnje da će ovaj duel ostati upamćen po ovome i zaista se ovo ne viđa svaki dan.

Nakon ovog meča tim iz Novog Sada se nalazi na 10. mestu na tabeli sa 23 boda, dok je Metalac treći sa 30.

OBAVEZNO POGLEDAJTE FUDBALSKI KUTAK E05: Tužna jesen, ništa nije gotovo, Vojvodina u Evropi i prošao TIKET