PRAVI NASLEDNIK MESIJA Barsino čudo od deteta presudilo Valensiji

Barsa pregazila Valensiju i najavila povratak na pobednički kolosek (FOTO: Alex Caparros/Getty Images)

Fudbaleri Barselone ispoljili su moć na Valensiji, pošto su na slavili sa ubedljivih 5:2 na svom terenu u 4. kolu Primere.

Ponovo je publika na “Nou Kampu” imala priliku da uživa u igri omalenog Ansu Fatija, koji je na ovom meču zabeležio gol i asistenciju. Ovaj krilni napadač pokazuje da je budućnost kluba i pravi naslednik Lionela Mesija.

Igrao se 2. minut kada je fudbaler iz Gvineje Bisau iskoristio dodavanje Frenkija de Jonga i savladao Jaspera Silesena za veliku radost domaće publike.

NEJMAR SE VRATIO – I TO KAKO „Makazice“ Brazilca za pobedu PSŽ-a

Nije dugo trebalo Kataloncima da udvostruče prednost. Ovoga puta su uloge zamenili Fati i De Jong, pa je Holanđanin povećao na 2:0 i tako postigao prvenac u dresu šampiona Španije.

Frenki De Jong postigao prvenac u dresu Katalonaca (FOTO: Alex Caparros/Getty Images)

Fati je nastavio da zadaje muke desnom beku Valensije Danijelu Vasu i u nastavku meča. Imao je nekoliko sjajnih poteza. On ima samo 16 godina i prošao je čuvenu Barsinu školu “La Masiju”.

Delovalo je da “slepim miševima” preti katastrofa, ali ipak uspeli su da sa oporave od početnog šoka, pa su smanjili rezultat do odlaska na odmor preko Gameira.

No, nastavili su izabranici Ernesta Valverdea da pritiskaju, pa su do kraja meča još tri puta zatresli mrežu Silesena. To su uradili povratnik na teren Luis Suarez dva puta i Đerar Pike, koji igra 12. sezonu u katalonskom gigantu i u svakoj je postizao makar po jedan pogodak.

Đerar Pike 12. sezonu zaredom postiže bar jedan gol za Barsu (FOTO: Alex Caparros/Getty Images)

Do kraja je ekipa koju od nedavno sa klupe predvodi Albert Selades ublažila poraz zahvaljujući Gomezu.

Sada i jedne i druge očekuje nastup u Ligi šampiona. Barselona gostuje Dortmundu u utorak od 21 čas, dok Valensija istog dana u isto vreme gostuje Čelsiju.