KAKAV POČETAK PRIMERE Barsi presudile makazice u Bilbau

Lekari iz Španije upozoravaju da će biti viši povreda kada se nastavi sezona (FOTO: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Fudbaleri Atletik Bilbaa napravili su veliko iznenađenje na startu Primere, pošto su u prvom kolu pobedili Barselonu sa 1:0.

Šta reći o golu koji je postigao napadač domaćih Aric Aduric. Ukratko majstorija! Sve je mirisalo da će meč na “San Mamesu” biti završen bez golova. A onda je usledila magija ovog 38-godišnjaka.

U 89. minutu je Kapa probio po desnoj strani, odlično je centritrao, a Aduric je sa nekih 13 metara makazicama savladao Ter Štegena.

Katalonci su doživeli poraz na startu šampionata, pa će morati što pre da počnu da pobeđuju kako im najveći pretedenti za titulu ne bi odmakli previše.

Suarez je zbog povrede bio prinuđen da zbog povrede ranije završi duel u Baskiji (Photo: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Imali su izabranici Ernesta Valverdea nekoliko dobrih šansi. U prvom poluvremenu je najpre stativu pogodio Luis Suarez, a onda i prečku rezervista Rafinja.

Brazilac je upravo zamenio urugvajskog fudbalera, koji zbog povrede nije mogao da nastavi meč. Treba napomenuti i to da za Barsu ovaj duel nije igrao kapiten Lionel Mesi, ali to nikako ne umanjuje trijumf Bilbaa.

Tako je domaćin ostvario veliki trijumf, dok šampion Španije mora što pre da se konsoliduje i krene sa prepoznatljivim igrama.