ŠTA URADI SITI?! 5:0 u 18. minutu, pobeda za pamćenje, rekordi…

serhio aguero-mancester siti
Aguero neće u Arsenal (FOTO: Alex Livesey/Getty Images)

Mančester siti – Votford 5:0! Ne, to nije rezultat sa kraja utakmice, već posle 18 minuta u 6. kolu Premijer lige, uz rekorde Aguera i konačnih 8:0.

I naravno – timski rekord! “Građani” Pepa Gvardiole su ekipa koja je najbrže došla do pet pogodaka u Premijer ligi.

Poveo je Mančester siti iz prve akcije na meču. De Brujne je centrirao, a David Silva samo podmetnuo nogu da prosledi loptu u mrežu posle samo 52 sekunde.

To je i najbrži gol ove sezone u elitnom engleskom rangu. Na 2:0 povisio je Serhio Aguero iz penala, dok se za 3:0 pobrinuo Rijad Marez iz slobodnjaka već u 12. minutu.

Jasno je bilo da Votfordu sleduje katastrofa na “Etihadu”… Samo tri minuta kasnije opet je golman Foster bio matiran.

Ovaj put ga je savladao Portugalac Bernardo Silva, dok je za “petardu” bio zadužen Otamendi posle prekida Silve i asistencije Aguera.

Kakvo otvaranje utakmice, 5:0 u 18. minutu! Kaznena ekspedicija iz plavog dela Mančestera ispisala je istoriju i poslala veoma jasnu poruku rivalima.

Ko želi na tron Engleske, odnosno ko želi šampionsku titulu, mora da pita “građane”.

I to nije sve… Serhio Aguero postao je prvi igrač u istoriji Premijer lige koji se upisao u strelce na prvih šest utakmica sezone.

“Stradali” su od Kuna redom Vest Hem, Totenhem, Brajton, Bornmut, Norič i sada Votford.

I opet Aguero! Argentinac je ušao u društvo Tijerija Anrija (114 pogodaka) i Vejna Runija (101) koji su jedini došli do cifre od 100 ili više golova na jednom stadionu. Istorija je pisana na Hajberiju, Old trafordu i sada “Etihadu”.

Svakako epska utakmica koja menja fudbal na svaki način…

Odnosno, samo prvi deo, jer je u drugom poluvremenu nastavljena plava rapsodija. De Brujne je maestralno dirigovao igrom, Aguero promašivao jer je mogao do pet da broji, pa je Bernardo Silva rešio da se istakne.

Sa još dva gola došao je do prvog het-trika u karijeri! I to u 178. prvenstvenom meču računajući i mečeve šampionatima Francuske i Portugala, u dresu Monaka i Benfike.

Bernardo je mrežu nesrećnog Votforda zatresao u 48. i 60. minutu. Tačku da stavi prepustio je De Brujneu koji je fantastičnu partiju krunisao pogotkom pet minuta pre kraja.

Za konačnih 8:0 i treću najubedljiviju pobedu u istoriji Premijer lige! Kakvo subotnje popodne za “građane” i čista demonstracija sile.

Što se tiče ubedljivosti, ispred Sitija su samo gradski rival Junajted (9:0 protiv Ipsviča u martu 1995) i Totenhem (9:1 protiv Vigana u novembru 2009).

Da li je to Gvardiola napravio englesku verziju Barselone, šta vi mislite?