Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na gostovanju ekipu Kristal Palasa rezultatom 0:2 (0:1) u 36. kolu Premijer lige.

Mančester je ovom pobedom zadržao korak za Lesterom i te dve ekipe su ponovo na deobi četvrtog mesta sa po 62 boda.

Sa druge strane, Kristal Palas je zabeležio šesti uzastopni poraz i nalaze se na 14. mestu.

Junajted je poveo golom Markusa Rašforda u nadoknadi prvog poluvremena.

On je sjajnim driblingom prevario trojicu fudbalera Kristal Palasa i u idealnom trenutku doneo prednost svojoj ekipi.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom delu utakmice.

Kapiten domaćih Luka Milivojević odlično je izveo slobodan udarac, ali je David De Hea maestralnom odbranom sačuvao vođstvo Junajteda.

U nastavku su ”Crveni đavoli” duplirali prednost preko Antonija Marsijala u 78. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Matić ušao je u igru u 62. minutu i uneo je svežinu u vezni red “Crvenih đavola”.

U poslednjoj utakmici 36. kola Premijer lige, Sautempton i Brajton su odigrali nerešeno – 1:1 (0:1).

Brajton je došao u vođstvo golom Nila Mopaja u 17. minutu, da bi bod domaćinu doneo Deni Ings u 66. minutu utakmice.