Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su ekipu Bornmuta na svom terenu rezultatom 5:2 (3:1) u utakmici 33. kola Premijer lige.

”Crveni đavoli” su u sjajnoj utakmici još jednom potvrdili da se nalaze u odličnoj formi.

Iako su ”Trešnjice” povele već u 15. minutu golom Stanislasa, Junajted je do kraja prvog dela igre uspeo da preokrene.

Najpre je Majson Grinvud doneo izjednačenje u 29. minutu, da bi vođstvo domaćinu doneli Markos Rašford i Antonio Marsijal. Rašford je bio precizan sa bele tačke u 35 minutu, dok je Marsijal treći gol za Junajted postigao u nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku je najpre Bornmut uspeo da smanji prednost rivala golom Kinga sa bele tačke, već u 50. minutu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Junajteda. Grinvud je još jednim sjajnim golom uvećao prednost svoje ekipe, da bi na isteku prvog sata igre, Portugalac Bruno Fernandeš pogotkom iz slobodnog udarca krunisao još jednu odličnu utakmicu i postavio konačnih 5:2.

Nemanja Matić je igrao do 67. minuta, kada ga je zamenio Fred.

Mančester je ovom pobedom izbio na četvrto mesto, dok je Bornmut 19. i predstoji mu velika borba za opstanak.

U preostalim utakmicama, Lester je na svom terenu savladao Kristal Palas, našeg Luke Milivojevića sa 3:0, dok je Brajton zabeležio važnu pobedu na gostovanju Noriču – 1:0.

”Lisice” su nakon tri meča bez pobede upisali važan trijumf nad Kristal Palasom, u borbi za Ligu šampiona.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu. Najpre je Ihenačo na startu drugog dela doneo prednost domaćinu, da bi pobedu potvrdio Džejms Vardi golovima u 77. i 94. minutu igre. Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta za goste.

Lester je ovom pobedom zadržao treće mesto, dok je Kristal Palas 13. sa 42 osvojena boda.

Važnu pobedu kojom su napravili možda i ključan korak ka opstanku ostvarili su fudbaleri Brajtona protiv fenjeraša Noriča.

Jedini gol na meču postigao je Leandro Trosar u 25. minutu.

Ovim porazom Norič je svoje šanse za opstanak sveo na minimum, pošto su poslednji na tabeli sa sedam bodova zaostatka za bezbednom zonom.

BOMBA NA ENFILDU Liverpul dogovorio lične uslove sa Alkantarom!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vojvodina – Partizan 2:2 (4:2) | Pehar ide u Novi Sad ! Lalatović i igrači u transu!