Fudbaleri Liverpula uspeli su da pobede uz dosta poteškoća Lester sa 2:1 na “Enfildu” u 8. kolu Premijer lige.

Sjajan meč odigrali su oba tima. Domaćin je poveo u 40. minutu preko Sadio Manea i to je bilo sve što se golova tiče u prvom poluvremenu utakmice.

U nastavku susreta viđena su još dva pogotka. Najpre je Džejms Medison doneo izjednačenje “lisicama” u 80. minutu, a onda je usledilo veliko uzbuđenje.

Igrala se nadoknada vremena kada je Mark Olbrajton faulirao Manea. Sudija Kavano je pokazao na belu tačku, a u 95. minutu je precizan bio Milner i doneo trijumf “crvenim”.

LIVERPUL NE STAJE Milner u nadoknadi presudio hrabrim “lisicama”
Trenutak kada je Medison faulirao Manea (FOTO: Clive Brunskill/Getty Images)

Dosta polemike izazvao je ovaj penal. Deluje da je Senegalac teatralno pao. Iako je arbirar Kavano koristo VAR nije poništio odluku.

Ovo je izabranicima Jirgena Klopa bila 17. vezana pobeda u Prmeijer ligi, Siti je imao niz od 18. To je naredni cilj koji juri vicešampion Engleske, a sledeći izazov je gostovanje na “Old Trafordu” ekipi Mančester junajteda.

U poslednjem meču dana Kristal Palas je u gostima sa 2:1 savladao Vest Hem, a Luka Milivojević je meč propustio zbog kartona.

Gol za domaće je postigao Aler, dok su se za Palas u strelce upisali Van Anholt i Džrodan Aju.