OČAJNI ŠTOPERI KOŠTALI ARSENAL “Stršljenovi” od 0:2 do boda

Obamejang je vodio Arsenal do nove pobede. (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Bornmut je savladao Everton, dok su Votford i Arsenal podelili bodove u dve nedeljne utakmice Premijer lige.

Bornmut je na svom “Din kortu” bio bolji od Evertona, a junak je bio dvostruki strelac Kalum Vilson.

Engleski reprezentativac je “trešnjice” doveo u vođstvo u 23. minutu posle kornera i gužve u šesnaestercu, a Dominik Kalvert-Luin je poravnao rezultat pred kraj prvog dela igre.

Najlepši momenat na meču desio se u 67. minutu. Rezervista Rajan Frejzer je perfektno izveo slobodan udarac – za 2:1.

Marko Silva pokušao je izmenama da promeni tok utakmice, ali ni Bernard ni Ken nisu uspeli da donesu izjednačenje. Vilson je drugim golom na utakmici u 72. minutu posle sjajne asistencije Rika otklonio sumnje oko pitanja pobednika.

Bila je ovo druga pobeda u sezoni za ekipu Edija Haua, koja u sledećem kolu ide u goste Sautemptonu.

MANE NIŽE REKORDE Liverpul perfektan, Siti ga dodatno častio

Sa druge strane, “karamele” su i dalje daleko od željene forme. U sledećem kolu sastaće se sa novajlijom Šefild junajtedom.

Obe ekipe posle pet odigranih kola imaju sedam bodova.

Isti broj golova viđen je i na “Vikaridž roudu” – Votford 2:2 Arsenal.

“Tobdžije” su imale dva gola prednosti na poluvremenu, Obamejang je nastavio svoju seriju golova, ali je domaća ekipa uspela da se vrati.

Kike Sančez Flores je debitovao u drugom mandatu na klupi “stršljenova”, i videla se promena u igri. Momci u žutim dresovima su izgledali su agresivnije i “sa više krvi” u odnosu na start sezone, i zasluženo osvojili bod.

A kako su do njega došli posebna je priča. Uglavnom, treba da zahvale obojici štopera Arsenala.

U 53. minutu je Sokratis dao netačan pas u svom kaznenom prostoru posle gol auta, a poklon je iskoristio Tom Kleverli.

Ređali su se napadi poslednjeplasirane ekipe na tabeli, ali Deulofeu i Sar nisu bili precizni.

Ipak, izjednačenje je stiglo u 81. minutu. David Luiz je skrivio penal, koji je mirno realizovao Pereira.

Dukure je čak imao veliku priliku da u potpunosti preokrene rezultat, ali je u nadoknadi vremena njegov šut zaustavio Leno.

Arsenal tako ostaje na osam bodova, dok je Votford i dalje zakucan za dno tabele.

U sledećem kolu, londonska ekipa će ugostiti Aston Vilu. Votford će na noge aktuelnom šampionu Engleske, Mančester sitiju.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri