Fudbaleri Mančester junajteda zabeležili su pobedu u gradskom derbiju protiv Sitija sa 1:2 na “Etihadu” u 16. kolu Premijer lige.

Junajted je fantastično otvorio utakmicu. Ušao je napadački u meč ne bi li što pre stigao do prednosti. U tome je uspeo zahvaljujući Markusu Rašfordu koji se nalazi u sjajnoj formi.

Upravo je on bio taj nad kojim je načinjen jedanaesterac. Namesto je loptu na belu tačku i lako savladalo Edersona u 23. minutu, za veliko slavlje gostiju.

Rašford je postao četvrti igrač ove sezone koji je dao gol protiv Sitija i Liverpula. To su još uradili Temu Puki, N’Golo Kante, i Džetro Vilems.

Engleski reprezentativac je ponovo pokazao da najbolje igra protiv takozvane velike petorke engleskog fudbala. On je do sada u karijeri postigao četiri gola protiv Čelsija, tri protiv Sitija, Liverpula i Totenhema, a dva protiv Arsenala.

Nastavili su izabranici Olea Gunara Solskjera da napadaju ne bi li postigli novi pogodak. U tome su uspeli u 29. minutu. Danijel Džejms je uposlio Antonija Marsijala, a ovaj je udarcem iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao Sitijevog gola.

U nastavku utakmice igralo se na polovini Junajteda. Pokušavali su “građani” na sve načine da pronađu rupu u odbrani gostiju, no defanziva “crvenih đavola” je bila na visini zadatka, sve do 85. minuta.

Tada je tim Pepa Gvardiole uspeo da unese neizvesnot u ovu utakmicu, nakon što je Nikolas Otamendi odlično odreagovao i glavom zakucao loptu u mrežu.

Odmah u narednom napadu je sjajnu šansu propustio Marez, tačnije fantastično je intervenisao De Hea i sprečio izjednačenje.

Posle ovog poraza Siti za vodećim Liverpulom zasotaje 14 bodova, pošto se nalazi na trećem mestu sa 32, dok je klub sa “Old Traforda” na petoj poziciji sa 24 boda.