PARTIZAN IDE U NORVEŠKU Molde posle prudužetaka eliminisao Aris

Molde elimnisao Aris i zakazao duel sa Partizanom (Photo: Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Partizan je dobio protivnika u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu Evrope. Crno-beli će igrati protiv Moldea koji je eliminisao Aris.

Norvežani su uspeli da prođu dalje u jednom neverovatnom meču. Grci su slavili sa 3:1, ali im to nije bilo dovoljno da nastave takmičenje u Evropi.

Trebao je domaćinu rani gol i do njega su i došli u 25. minutu kada je Matila doveo tim iz Soluna do vođstva. Uspeli su fudbaleri Arisa do oslaska na odmor da dupliraju vođstvo, a pogodak je u 37. minutu postigao Delizisis.

PORAZ KOJI NE BOLI Partizan eliminisao Malatiju, još korak do LE

Tražili su izabranici Savasa Pantilidisa još jedan gol kako bi izborili produžetke i do njega su i došli u 84. minutu zahvaljujući Diginjiju.

Ipak, u dodatnih 30 minuta kao da su domaći ostali bez snage. To je iskoristio Molde i golom Bolija obezbedio plasman u narednu fazu takmičenja.

Sada je jasno da Partizanu na poslednjem koraku do Lige Evrope stoji Molde. Prvi duel ovih timova na programu je u četvrtak u Beogradu.

Fudbaleri Ajntrahta su sa 1:0 u revanšu, a ukupnim rezultatom 6:0 eliminisali ekipu Vaduca.

Golu koji je postigao Džonatan de Guzman prethodio je fantastičan udarac Mijata Gaćinovića. Reprezentativac Srbije je primio loptu na šesnaestercu, oslobodio se čuvara. Potom je odlično tukao, ali je lopta pogodila prečku.

UVEK NA DOBITKU Da li verujete da košarkaši Srbije osvajaju zlato?

Na nju je nakon toga natrčao De Guzman i ispostaviće se postigao jedini pogodak na utakmici.

Ekipa iz Frankfurta će u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv Strazbura.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Zašto sam oprostio dug Zvezdi, supertrejd Carmelo Anthony i ja, Nedović, Mordor, daj 20-sve je dž!