Aleksandar Kolarov nastavlja da učestvuje u dobrim igrama Rome, Sergej Milinković-Savić magijom overio tri boda Laciju.

Još jedan fudbalski vikend je završen, a naši fudbaleri u ligama petice su ponovo bili zapaženi. Meridian vam predstavlja njihov učinak.

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević je ponovo odigrao svih 90 minuta za Palas (FOTO: Matthew Lewis/Getty Images)

Luka Milivojević – Po navici, Milivojević je odigrao ceo meč za svoj Palas. “Orlovi” su u poslednjem minutu primili gol za 1:1 protiv Vulverhemptona.

Nemanja Matić – Izgleda da je zadobio poverenje Ole Gunar Solskjera. Prošlog vikenda imao je prvi start u sezoni, a u četvrtak odigrao ceo meč protiv Astane. I na utakmici protiv Vest Hema je zaigrao od starta, ali nije pomogao svojoj ekipi, koja je poražena 2:0. Izašao je u 71. minutu.

PRIMERA

Luka Jović – Sa klupe je gledao pobedu svog Reala u Sevilji.

Nemanja Maksimović – Odigrao svih 90 minuta u pobedi Hetafea nad Majorkom 4:2.

Filip Manojlović – I dalje van stroja zbog povrede.

Darko Brašanac – Kao i Manojlović, i Brašanac je povređen. Njegova Osasuna je odigrala bez golova sa Betisom.

Marko Dmitrović – Čuvar mreže Srbije sačuvao je svoj gol protiv Levantea. Dobio je žuti karton u 81. minutu zbog prekršaja van šesnaesterca. Eibar je na teškom gostovanju odneo bod.

Nemanja Gudelj – Nije ulazio u igru za Sevilju u porazu od Reala.

Ivan Šaponjić – Atletiko je odigrao 0:0 sa Seltom, a naš napadač nije bio u protokolu.

SERIJA A

Sergej dirigovao pobedom Lacija (FOTO: printscreen)

Nikola Milenković – “Bleki” je odigrao svih 90 minuta za “violu” u remiju na gostovanju Atalanti. Fiorentina je do 84. minuta vodila 2:0, ali je ispustila prednost. Milenković je dobio žuti karton u 53. minutu.

Dušan Vlahović – Dobio je šansu od 77. minuta. Nije imao značajniji učinak.

Aleksa Terzić – Proveo je ceo meč na klupi “ljubičastih”.

Nikola Maksimović – Odigrao je svih 90 minuta u laganoj pobedi Napolija nad Lećeom (1:4).

Aleksandar Kolarov – Kapiten Srbije nastavlja da igra fantastično. Postigao je prelep gol za Romu iz slobodnog udarca protiv Bolonje. Ipak, ova utakmica je bila pravi rolekoster za njega. Pri vođstvu 1:0 Kolarov je skrivio penal za izjednačenje Mihine ekipe. Pobedu Romi doneo je Džeko u nadoknadi, pa Kolarov nije postao tragičar ovog meča.

Ivan Radovanović – Ponovo je bio u startnoj postavi Đenove. Odigrao je celu utakmicu, ali je ekipa poražena na gostovanju Kaljariju 3:1.

Sergej Milinković-Savić – Konačno, magija Sergeja! Naš reprezentativac je u asistirao u pobedi Lacija nad Parmom 2:0.

Kreirao je drugi gol “nebesko plavih”. Sergej je poslao sjajnu dugu loptu preko cele odbrane, koju je dočekao Marušić i sproveo u mrežu. Odigrao je celu utakmicu i bio jedan od agilnijih fudbalera domaćeg tima.

Nenad Tomović – Odigrao je 76 minuta u porazu SPAL-a od Sasuola 3:0. Dobio žuti karton.

Saša Lukić – Nije bio u protokolu Torina za meč sa Sampdorijom.

Darko Lazović – Verona je pružila sjajan otpor Juventusu (2:1), ali ostala bez bodova. Lazović je odigrao celu utakmicu i bio opasan po gol šampiona Italije. U 20. minutu je pogodio i prečku.

Boris Radunović – Rezervni golman Verone i i dalje čeka svoju šansu sa klupe.

Filip Đuričić – Nije bio u protokolu Sasuola.

BUNDESLIGA

Marko Grujić igra odlično (Photo: Matthias Kern/Bongarts/Getty Images)

Marko Grujić – Odigrao je ceo meč za hertu u pobedi nad Paderbornom 2:1. Ponovo je poakazao zašto je jedan od najboljih igrača berlinske ekipe. Pružio je odličnu partiju na sredini terena.

Dejan Joveljić – Nije ulazio u igru u dresu Ajntrahta.

Filip KostićOdigrao celu utakmicu za “orlove” u remiju sa Dortmundom. Ponovo bio opasan po levoj strani, ali bez gola ili asistencije.

Mijat Gaćinović – I dalje na spisku povređenih igrača.

Matija Nastasić – Izgleda da je izgubio poverenje trenera. Nije bio u startnih 11, ali je ušao u 76. minutu.

Neven Subotić – U prošlom kolu je dobio crveni karton, pa je ovog vikenda odradio suspenziju.

LIGA 1

Predrag RajkovićFantastična partija Rajkovića na golu Remsa. Uspeo je da sačuva mrežu protiv Monaka. Imao nekoliko odličnih intervencija.

Stefan Mitrović – Odigrao ceo meč u pobedi Strazbura nad Nantom 2:1. Dobio žuti karton.

Nemanja Radonjić – Ušao u igru u 67. minutu za Marsej u remiju sa Monpeljeom i asistirao kod jedinog gola svog tima. U nadoknadi vremena ga je protivnički igrač udario zbog čega je zaradio direktno isključenje.

Vukašin Jovanović – Bio u prvoj postavi Bordoa protiv Bresta (2:2), dobio žuti karton i izašao na poluvremenu. Ne baš sjajan vikend za mladog štopera.

Mihajlo Ristić – Ušao u igru u 72. minutu za Monpelje.

Petar Škuletić – Takođe fudbaler Monpeljea, dobio šansu samo u poslednjih pet minuta utakmice.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Navijači Partizana i Crvene Zvezde – Ko je bio glasniji? 161. DERBI