Mančester junajted ispisao je istoriju Premijer lige. Možda ne blista ove sezone, ali uradio je nešto što niko nije do sada.

Naime, izabranici Olea Gunara Solskjera postigli su 2.000. klupski gol u Premijer ligi. To je uradio mladi vezista Skot Mektominaj protiv Noriča.

Junajted je posle prvog poluvremena vodio sa 2:0, a treba reći i da su “crveni đavoli” promašili dva penala u tom periodu.

Tačnije i šut Markusa Rašforda i Entonija Marsijala je zaustavio odlični golman gostiju Tim Krul.

Junajted je na kraju slavio sa 3:1. Za goste je treći pogodak postigao Entoni Marsijal, dok je počasni za domaćina bio delo Onela Ernandeza.

Nema sumnje da će ovaj dan do kraja života pamtiti škotski reprezentativac, koji uspeo da uđe u istoriju ovako velikog kluba.

Napomenimo da je 500. gol postigao Endi Kol 1999. godine, a Kristijano Ronaldo je dao 1.000 u oktobru 2005.

Dimitar Berbatov je postigao 1.500. gol u decembru 2011. godine.

Zato ovaj pogodak Mektominaja još više dobija na značaju kada se vidi među kakvim imenima se nalazi.

Arsenal je vodio protiv Kristal Palasa sa 2:1 nakon 45 minuta fudbala, a gol za goste sa bele tačke postigao je Luka Milivojević.

Ima jedna zanimljivost što se tiče ekipe Kristal Palasa.

Naime, ovaj tim je je od sezone 2016/2017 izveo 25 penala, 21 je ralizovao srpski vezista, što je više nego Liverpul, Bornmut i Siti koji su zajedno dali 18.

Palas je uspeo da izbegne poraz na “Emirejtsu. Gosti su do remija stigli zahvaljujući Ajuu koji je savladao Bernda Lena za konačnih 2:2.