Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Mladost iz Lučana sa 4:1 na svom terenu u 27. kolu Linglong Superlige Srbije.

Nijednog momenta se pobeda crno-belih nije dovodila u pitanje. Od početka susreta su izabranici Sava Miloševića krenuli da kidišu ka golu gostiju kako bi što pre postigli gol.

To je uspeo da uradi Lazar Marković posle lepog dodavanja petom Takume Asana i u 12. minutu doveo Partizan do prednosti.

DOBRA UVERTIRA ZA KUP Patizan ubedljiv protiv Mladosti!
Lazar Marković je postigao prvi gol za Partizan (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Vođstvo je duplirao pomenuti Japanac samo šest minuta kasnije. Očekivalo se da klub iz Humske stigne i do trećeg gola. Ipak, umesto toga Lučanci su uspeli da smanje prednost do odlaska na odmor.

To je uradio Obiora Odita, koji je sjajno tukao glavom posle centaršuta Lazara Selenića iz kornera.

Treba reći i da su za Mladost na ovom meču igrala četiri debitanta u prvoj postavi, ali to nikako ne umanjuje zasluženu pobedu fudbalera Paritzana.

Crno-beli su u nastavku dodali gas i postigli još dva gola preko Umara Sadika sa bele tačke i mladog Filipa Stevanovića.

Klub iz Humske je posle ove pobede ostao na drugom mestu na tabeli i ima 61 bod, dok su Lučanci osmi sa 38.

I jednu i drugu ekipu u sredu očekuju mečevi četvrtfinala Kupa Srbije. Partizan gostuje Radniku od 17.30, dok Mladost ide u Novi Sad na noge Vojvodini od 20 sati.