PARTIZAN U TREĆOJ BRZINI Lazar Marković debitovao golom

Partizan krenuo da pravi tim (FOTO: Srđan Stevanovic/Starsport)

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Proleter sa 3:0 u Novom Sadu, a treći gol je delo povratnika u redove crno-belih Lazara Markovića.

Dobio je nekadašnji igrač Liverpula priliku u 63. minutu kada je zamenio Zorana Tošića i pokazao već na debiju da je povratak u Partizan pun pogodak.

Neizvesnost na ovoj utakmici je trajala do 56. minuta kada je domaće načeo Zoran Tošić. Ipak i pre toga je klub iz Humske bio dominantan i samo je bilo pitanje vremena kada će pogotkom krunisati terensku inicijativu.

Ispromašivao se Umar Sadik u tom periodu, ali Nigerijac nije odustajao i na kraju mu se upornost isplatila. Mrežu Nikole Petrića je zatresao u 73. minutu.

Umar Sadik je dobru igru krunisao golom (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Tačku na ovaj susret stavio je Marković. Odlični Bibras Natho se našao u ulozi asistenta, a krilnom napadaču nije bilo teško da se upiše u strelce.

Do kraja utakmice je Partizan znalački sačuvao stečeno vođstvo i upisao nova tri boda pred duel sa AZ Alkmarom u Ligi Evrope (četvrtak, 21).

Nakon ovog trijumfa u 8. kolu Linglong Superlige izabranici Sava Miloševića se nalaze na petom mestu na tabeli sa 14 bodova, dok je Proleter 14. sa pet.