DVA PENALA Zvezda u poslednja tri minuta preokrenula protiv Inđije

Zvezda posle preokreta savladala Inđija (FOTO: Starsport)

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Inđije sa 2:1 posle preokreta u 8. kolu Linglong Superlige, te su i dalje na maksimalnom učinku.

Neverovatna utakmica viđena je na stadionu “Rajko Mitić”. Finiš je bio neverovatan, jer su crveno-beli uspeli da preokrenu rezultat nakon dva realizovana jedanaesterca.

Sjajno je igrala ekipa sa severa naše zemlje, posebno u prvom poluvremenu posle koga su imali prednost od 1:0.

Igrao se 35. minut kada je Tomić natrčao na jednu loptu. Odlično je raspalio po njoj sa nekih 25 metara i savladao Milana Borjana za veliku radost gostiju.

Za šampiona Srbije je debitovao i Radživ Van la Para, koji je na terenu proveo 80 minuta. Vidi se da mu fali da se još malo uigra, ali isto tako vidi se da zna fudbala.

Za Zvezdu je debitovao i Van la Para (FOTO: Starsport)

Nije Zvezda ličila na šampionski tim u prvom delu sesreta. Trener Vladan Milojević je u nastavku krenuo na sve ili ništa.

Na teren je poslao Tomanea umesto Milana Gajića i zaigrao sa dva napadača i samo tri igrača u poslednjoj ligi. Krenuo je klub iz Ljutice Bogdana da napada, ali nije bilo mnogo izglednih prilika da se ugrozi gol Prekovića.

I onda dolazimo do poslednjih pet minuta. Dobio je jednu loptu u prostor Vukanović, njega je faulirao jedan igrač Inđije.

Istina prekršaj je bio napravljen van kaznenog prostora, ali sudija Stojilković je pokazao na belu tačku. Siguran je bio Milan Pavkov iako je golam gostiju zakačio loptu.

Radost Milana Pavkova posle gola (FOTO: Starsport)

Potom se desila neverovatna greška čuvara mreže Inđije. Želeo je Preković da spreči loptu da ode u gol aut. Loše je to uradio, do nje je stigao Garsija, a ovaj ga je oborio, pa je sada arbirat opravdano pokazao na penal.

Ponovo je sa 11 metara siguran bio Milan Pavkov i tako doneo Zvezdi novu pobedu u prvenstvu, ukupno šestu iz isto toliko utakmica.

Ovo je dobra uvertira za crveno-bele pred ono što sledi. To je duel u Ligi šampiona protiv Bajerna u Minhenu (sreda, 21 sat).