Superligaška kalendarska godina je završena! Crvena zvezda je za kraj 2019. savladala Čukarički sa 3:1 u odloženoj utakmici 6. kola.

Vreme je za zimski san i dvomesečnu prvenstvenu pauzu. Superligaškog fudbala neće biti sve do sredine februara, a Zvezda na pauzu odlazi sa jesenjom titulom i pobedom na oproštaju od Marakane za 2019. godinu.

Godinu koja je bila jedna od najuspešnijih u klupskoj istoriji. Domaća titula je odbranjena uz drugi uzastopni plasman u grupnu fazu Lige šampiona! Da li je moglo više? Moglo je, evropsko proleće izmaklo je u poslednjim atinskim minutima, ali se Zvezda vratila na staze stare slave.

Za kraj godine trener Vladan Milojević je opet kombinovao što se tiče startnih 11. Gobeljić se našao na levom beku jer je Gajić planiran za proleće na desnoj strani, dok su tandem zadnjih veznih činili Njegoš Petrović i Miloš Vulić.

I od dvojice talentovanih veznjaka očekuje se da u drugom delu sezone budu glavni na sredini terena. Napred su delovali Ben, Marin i Garsija zajedno sa Boaćijem… A, navijači se nisu pošteno ni smestili na tribine kada je na semaforu zasijalo 1:0.

Odbitak posle kornera prihvatio je Gobeljić i sa levog krila pronašao Milunovića koji je sa peterca glavom prosledio loptu u mrežu. Ipak, Čuka je igrala hrabro, otresito i protiv branioca trona potvrdila da je zasluženo u vrhu tabele.

KRAJ ZA 2019. Zvezda se trijumfalno oprostila od godine za pamćenje
Navijači Zvezde u svom stilu ispratili 2019. godinu (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Ima ekipa Aleksandra Veselinovića “nešto” što je izdvaja u odnosu na ostale. I talenat, i kvalitet, i više nego zasluženo je došla do izjednačenja – i to kako! Možda i pogodak sezone viđen je u 24. minutu na našem najvećem stadionu.

Maestralni Luka Stojanović je uvideo da je Borjan dovoljno udaljen od gola i tačno sa centra majstorski poslao loptu pod prečku za 1:1. Definitivno jedan od najlepših golova na domaćoj sceni koji će se dugo vrteti na internetu.

Ništa nije mogao Milan Borjan i sigurno mu niko neće zameriti što je primio gol s centra, a to su pokazali i navijači odmah posle pogotka skandiranjem u čast golmana crveno-belih.

Njegovi saigrači pobrinuli su se da trijumfalno isprate godinu. Napadao je lider Superlige celo drugo poluvreme i u 72. minutu došao opet do vođstva. Prethodno je trener Milojević napravio pravi potez i umesto Petrovića uveo Milana Pavkova, strelca gola koji je prelomio meč.

Opet je Gobeljić bio asistent, a ljubimac “delija” u svom stilu matirao Petrovića za 2:1. Do kraja je viđeno i nešto više nervoze uz koškanje posle jednog duela, ali je utakmica završena u mirnom ritmu i sa još jednim pogotkom posle fenomenalne akcije u režiji Gobeljića, Bena i Pavkova.

Aleksa Vukanović je zakucao loptu pod prečku na centaršut sa desnog krila za konačnih 3:1 i spustio zavesu na domaći fudbal, u smiraj 2019. godine.

BORJAN PRIMIO GOL S CENTRA Magija Stojanovića protiv Zvezde!

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:1 (1:1)
Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: oko 7.000. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).
Strelci: Milunović u 2, Pavkov u 72. i Vukanović u 88. minutu za Crvenu zvezdu, a Stojanović u 24. za Čukarički

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Gobeljić – Petrović (od 66. Pavkov) – Ben, Marin (od 44. Vukvanović), Vulić, Garsija – Boaći (od 80. Degenek).
Čukarički: Petrović – Veličković, Šapić, Ostojić, Kamenović – Kovač, Stojanović – Vidosavljević (od 62. Docić), Kajević (od 82. Nikčević), Ndiaje (od 89. Lukić) – Tedić.

Ko ide, ko dolazi: Zvezda želi 4 pojačanja, Njegoš kao De Liht, a Jovičić…

OBAVEZNO POGLEDAJTE Liga šampiona | Koreografija Olimpijakos – Crvena zvezda, navijanje „Delija“ i „Gate 7“ na „Karaiskakisu“

MERIDIAN UŽIVO „Zmaj“ Jovan Nišić: Voždovac, večiti, Pirlo, Frenki…