Crvena zvezda je nastavila sa superligaškim pobedama i u 20. kolu savladala Spartak iz Subotice uz magiju Tomanea – 3:1.

Dobro je “promešao karte” trener srpskog prvaka Vladan Milojević, a njegovi puleni došli su do celog plena posle preokreta.

Poveli su Subotičani na Marakani, što nije skrenulo crveno-bele sa pobedničkog puta. Zvezda je sa nova tri boda napravila pravu uvertiru pred gostovanje Olimpijakosu (sreda, 21).

O važnosti duela bratskih klubuva u Atini već se sve zna. Ako Zvezda ostane neporažena u meču 6. kola Lige šampiona, obezbediće proleće u Evropi selidbom u Ligu Evrope, u koju ide trećeplasirana ekipa iz svake grupe elitnog takmičenja.

Kapiten Marko Marin dirigovao je igrom i od njegove kreacije mnogo bi mogao da zavisi i razvoj meča u Pireju. Zvezda je pred put u grčku prestonica uspela da se vrati iako je u 21. minutu bilo 0:1 za Spartak.

LIGA ŠAMPIONA ZA LIGU EVROPE I PROLEĆE U EVROPI: OLIMPIJAKOS – CRVENA ZVEZDA, SREDA 21, KVOTE

ZAGREVANJE ZA ATINU Tomane makazicama ukrasio Zvezdin trijumf
Vatromet na severnoj tribini Marakane (FOTO: Srdjan Stevanovic/Starsport)

Tada je Denković dobro reagovao i pored Žandera glavom matirao Borjana koji nije ništa mogao. Ipak, već do poluvremena je domaći tim došao do prednosti, i to za sedam minuta.

Raspoloženi Marin je posle slaloma sjajno proigrao Žandera koji je iskosa sa leve strane precizno pogodio dalji ćošak za 1:1. Nije taj rezultat dugo pisao na semaforu, jer je preokret režiran u 39. minutu.

Opet je Žander bio u glavnoj ulozi, hteo je da pronađe Tomanea u sredini ispred koga je Tekijaški nespretno reagovao i savladao svog golmana Dubljanića.

Rasterećenije i mirnije mogla je Zvezda diktira tempo nakon stečenog vođstva. Htela je što pre da osigura trijumf i onda u 51. minutu najlepši trenutak meča.

Verovatno i jedan od najlepših golova jesenjeg dela Linglong Superlige. Marin je sa levog krila podigao loptu koju je Tomane maestralno zahvatio makazicama i zakucao pod prečku za 3:1.

Malo je nedostajalo da dođe do promene rezultata po isteku sat vremena igre… Razigranost Tomanea može da raduje Milojevića, jer je Portugalac odlično prošao i asistirao Benu koga je prečka sprečila da zabeleži 10. ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Imao je i Vukanović dve dobre šanse da se upiše u strelce… Igralo se veoma brzo u pojedinim trenucima, te je po gol poništen zbog ofsajda na obe strane, u razmaku od samo nekoliko sekundi. I opet je Spartak u tri-četiri situacije ogolio slabosti Zvezdne odbrane koja je ostavljala Borjana na vetrometini.

Mogli su Subotičani do unesu rezultatsku neizvesnost, ali je do kraja ostalo onih 3:1 sa početka drugog poluvremena.

Novi Nemanja Radonjić – Birmančević je igrao za Partizan: Hoću u Zvezdu

CRVENA ZVEZDA – SPARTAK 3:1 (2:1)

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Petar Piper.
Strelci: Žander u 32, Tekijaški u 39. (a.g.) i Tomane u 51. minutu za Crvenu zvezdu, a Denković u 21. za Spartak

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Žander (od 56. Rodić) – Jovančić – Ben, Ivanić, Marin, Vukanović (od 68. Vulić) – Tomane.
Spartak: Dubljanić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević – Jočić, Vidaković, Obradović, Tufegdžić, Denković (od 82. Gojkov) – Baić (od 52. Srećković).