Gotov je još jedan fudbalski vikend, a kao i uvek na radaru Meridian sporta bili su srpski igrači širom Evrope – naročito u Ligama petice.

Premijer liga, Primera, Serija A, Bundesliga, Liga 1… Bilo je zapaženih nastupa naših igrača. Krenimo redom!

PREMIJER LIGA

Luka MilivojevićKristal Palas je ponovo remizirao, ovaj put s Brajtonom (1:1), a srpski vezista s trakom na ruci odigrao je svih 90 minuta.

Nemanja Matićnije bio u protokolu Mančester junajteda protiv Evertona (1:1), razlog izostanka stamenog Ubljanina je nepoznat.

PRIMERA

Nemanja Maksimović – standardan u Hetafeu, ceo susret na terenu u domaćem trijumfu svog kluba protiv Valjadolida od 2:0, za ostanak u vrhu tabele.

Nemanja Radoja – poput imenjaka iz Hetafea, bio je standardan čitavu utakmicu u pobedi Levantea nad Granadom od 2:0 u gostima.

Marko Dmitrović – sačuvao mrežu Eibara, koji je izvukao 0:0 na teškom gostovanju Atletik Bilbau. Dobio žuti karton zbog laktanja s protivničkim igračem.

Luka Jović – odigrao je poslednjih 10 minuta u teško izvojevanom remiju Reala na “Mestalji” protiv Valensije. Postigao gol, ali poništen je zbog ofsajda Karima Benzeme, koji je na kraju i doneo bod “kraljevićima” u zaustavnom vremenu.

Darko Brašanac – Osasuna je u Madridu izgubila od Atletika sa 2:0, a naš igrač je odigrao ceo susret.

SERIJA A

Nikola Milenković i Dušan Vlahović – srpski štoper bio je starter protiv Intera i odigrao čitavu utakmicu u zadnjoj liniji “viole”.

Vlahović je ušao u 59. minutu i doneo Fiorentini bod (1:1) sjajnim golom u sudijskoj nadoknadi na stadionu “Artemio Franki”!

Aleksandar Kolarov – Roma je savladala SPAL sa 3:1, uz standardnih 90 minuta našeg beka. S druge strane, Nenad Tomović neće po dobrom pamtiti ovaj susret jer je postigao autogol, a takođe je igrao ceo susret.

Sergej Milinković-Savićodigrao je svih 90 minuta u trijumfu Lacija od 2:1 posle preokreta na gostovanju Kaljariju, za kraj niza od čak 13 utakmica bez poraza tima sa Sardinije.

Filip Đuričić – zamenjen je u 68. minutu utakmice na “San Siru”, gde je njegov Sasuolo osvojio veliki bod protiv Milana, u remiju bez golova.

Darko Lazović – Verona je odigrala spektakularnu utakmicu protiv Torina na svom terenu, gde je od 0:3 stigla do 3:3. Naš fudbaler bio je starter, na terenu je proveo svih 90 minuta, a u gostujućem timu Saša Lukić odigrao je poslednjih 13.

Siniša Mihajlović je s Bolonjom iznenadio Atalantu, koja je poražena sa 2:1 nakon najvećeg uspeha u evropskoj istoriji kluba iz Bergama.

BUNDESLIGA

SRBI U LIGAMA PETICE Vlahović bombarder, Nemanja 4/5, horor Mijata
Gaćinović pukom srećom prošao bez većih posledica (FOTO: Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Marko Grujić – Herta je slavila sa 1:0 protiv Frajburga, za prvu pobedu novog trenera Jirgena Klinsmana, a naš vezista odlično je odradio svoj zadatak za 90 minuta na terenu.

Filip Kostić i Mijat Gaćinović – Kostić svih 90 minuta u dresu Ajntrahta u gostujućem porazu od Šalkea.

Gaćinović je doživeo povredu nakon divljačkog starta golmana domaćih Aleksandera Nubela koji je zbog tog faula i isključen.

LIGA 1

Radonjić u formi (FOTO: Tviter OM_Officiel)

Nemanja Radonjić – zar ste sumnjali, opet je bio strelac!

Reprezentativac Srbije je golom, četvrtim u poslednjih pet utakmica, doneo bod Marseju na gostovanju Mecu (1:1).

Predrag Rajković – Rems je pobedio Tuluz u gostima sa 1:0, a naš golman još jednom je sačuvao mrežu u francuskom prvenstvu.

Petar Škuletić i Mihailo Ristić – Monpelje je u završnici poražen od Lila sa 2:1, a oba srpska fudbalera dobila su priliku s klupe, odigravši poslednjih 20 minuta na “Pjer Moro” stadionu.

Do sledećeg susreta  – svako dobro, dragi čitaoci!

ĐIĐIJEVA POSVETA: Nagrada za Mihu, bez njega ne bih bio tu gde jesam!

OBAVEZNO POGLEDAJTE Jovan Nišić: U Voždovcu sam srećan! O Partizanu, Saši Iliću, Zvezdi, Žanderu, Srbiji, Lebronu Džejmsu