SERIJA A: Asistencija Kolarova i dva lica Rome, minimalac Milana

Poluvreme za zadovoljstvo i poluvreme za brigu fudbalera Rome (FOTO: AS Roma)

Aleksandar Kolarov bio je jedan od najzaslužnijih što je Roma savladala Sasuolo sa 4:2, dok je Milan sa 1:0 slavio u Veroni.

Odlično prvo poluvreme odigrao je Lorenco Pelegrini, koji je imao het-trik asistencija i činilo se da će Roma rutinski do trijumfa.

Namestio je gol Kristanteu, dodao za prvenac Mhitarjana, kao i za prvi pogodak Džastina Klajverta u ovoj sezoni!

Drugi gol u magičnom prvom poluvremenu domaćih bio je rezultat sjajnog tandema Kolarov – Džeko. Kapiten “orlova” je centrirao, a kapiten “zmajeva” bio na pravom mestu.

Kolarov je takođe bio izuzetno raspoložen, konstantno je probijao po levom boku i slao upotrebljive lopte, posle kojih je Džeko još koji put mogao da zatrese mrežu rivala.

“Vučica” je na poluvremenu da vodi i mnogo ubedljivije, ali utisak svih koji su gledali utakmicu je da sledi katastrofa gostiju. Međutim…

U nastavak meča fudbaleri iz Ređo Emilije ušli su totalno drugačije, rešeni da poprave utisak i u tome su uspeli.

Sve je počelo evrogolom Domenika Berardija u 53. minutu iz slobodnog udarca, a nakon promašaja Klajveta, novi gol Bernardija.

Dodavanje Dankana i lucidan potez Kaputa krunisao je još jednim golom, da bi gosti propustili još nekoliko prilika da unesu dramu.

Ipak, ostalo je 4:2, za poluvreme radosti i poluvreme brige za trenera, igrače i navijače Rome.

Novu bledu partiju svojim simpatizerima priuštio je Milan i pored pobede na neugodnom gostovanju u Veroni.

Stepinski je isključenjem u 21. minutu olakšao posao “rosonerima”, koji su tek dvadesetak minuta pre kraja postigli gol.

Strelac s bele tačke bio je Pjatek, a do kraja utakmice, u petom minutu nadoknade, crveni je dobio i Kalabrija.

Tako su i Milanezi susret završili s desetoricom, a ono što im je najbitnije jeste druga uzastopna pobeda u Seriji A.

(FOTO: Flashscore)