Inter je pobedio Đenovu sa 4:0 u 17. kolu Serije A, čime se (opet) izjednačio s Juventusom na vrhu tabele Kalča i pobegao Laciju šest bodova.

Koliko je Inter dominirao u prvom delu igre, govori podatak da Đenova u tom periodu nije imala nijedan šut na gol.

Na pogodak se čekalo malo više od pola sata, tačnije 32 minuta.

Kandreva je sjajno pronašao Lukakua, a ovaj glavom zatresao mrežu.

Samo dva minuta kasnije Belgijanac je asistirao Galjardiniju, koji je uz dosta sreće prevario Radua za 2:0.

U nastavku su se gosti probudili, imali par šansi, ali nedovoljno da bi na bilo koji način ugrozili “nerazure”.

Najmlađi starter Intera u ovom veku, Sebastijan Espozito, u 64. minutu je pogodio s penala, za 3:0.

Iako je neko stariji mogao da izvede kazneni udarac, odlučeno je da to uradi baš Espozito… Bravo za taj potez!

Time je postao i drugi najmlađi strelac u istoriji kluba, sa 17 godina i 192 dana!

Lukaku je svojim drugim golom “overio” pobedu Intera u 71. minutu, za nastavak trke s Juventusom i +6 u odnosu na Lacio, s utakmicom više.

Ivan Radovanović odigrao je svih devedeset minuta za Đenovu.