Atalanta je u 23. kolu Serije A pobedila domaću Fiorentinu sa 2:1 posle preokreta – za prekid jedne zaista neugodne tradicije.

Naime, Atalanta je uspela da slavi u Toskani posle 27 godina!

Domaćin je bolje otvorio susret i došao do vođstva u 32. minutu, kada je Federiko Kijeza raspalio po lopti s preko 20 metara i pogodio, 1:0!

Svi su, naravno, pomislili na tradiciju koja je na strani “viole”, tačnije i bila je do ove subote jer je tim iz Bergama uzvratio.

Već na početku drugog dela, Duvan Zapata našao se na pravom mestu posle dubinskog pasa i povratne lopte – 1:1!

To je “dalo krila” gostima, koji su nastavili s napadim i isplatilo se.

Igrao se 72. minut kada je Ruslan Malinovski uputio snažan šut s nekih 25 metara, a golman Bartolomej Dragovski bio nemoćan, 2:1!

Pogledajte zaista lepe golove s utakmice na stadionu “Artemio Franki”:

Dušan Vlahović je na poluvremenu zamenio Patrika Kutronea, a Nikola Milenković opet je odigrao celu utakmicu za “ljubičaste”.

Atalanta je zadržala četvrtu poziciju sa 42 boda, tri više od Rome koja je u petak poražena od Bolonje, dok je Fiorentina ostala četrnaesta.

SLUČAJNOST ILI…? Nejmar već 5 godina zaredom „povređen“ na isti dan

OBAVEZNO POGLEDAJTE – Milan Bard Živadinović: Deki Stanković? Ja sam ga izmislio! Kaubojske lige i tajlandske masaže

Berbatov: Ronaldo može da igra do svoje 40. godine