Kolarov i saigrači bez plate! (Photo: Paolo Bruno/Getty Images)

Još jedan sjajan fudbalski vikend je za nama, a dosta igrača iz Srbije našlo se na terenu u pet najjačih liga u Evropi.

Mi ćemo vam sada predstaviti učinak svih naših fudbalera u ligama petice.

CRVENA ZVEZDA – JANG BOJS, UTORAK 21 ČAS, KO ĆE U LIGU ŠAMPIONA?!

PREMIJER LIGA

Luka Milivojević – Vodio je kao kapiten Kristal Palas do velike pobede nad Mančester junajtedom. Na terenu je proveo svih 90 minuta i odigrao još jedan odličan meč. Ipak, malu mrlju na dobru partiju pokvario je penal koji je skrivio, ali na njegovu sreću Markus Rašford je pogodio stativu. Zaradio je reprezentativac Srbije i žuti karton.

Nemanja Matić – Ni na ovom meču nije dobio priliku. Ole Gunar Solskjer ove sezone još uvek nije ukazao poverenje našem zadnjem veznom. Tri kola su prošla u novoj sezoni, a Matić je sva tri proveo na klupi.

PRIMERA

Luka Jović – Mladi napadač je u igru ušao u 68. minutu umesto Iska. Odmah čim je kročio na teren odličnim udarcem glavom je pogodio prečku. Najvažnije je da Zinedin Zidan našem igraču ukazuje poverenje, golovi će doći. Na Luki je da pokušava, šutira ka golu i koristi svaku priliku koju mu ukaže francuski stručnjak. U prošlom kolu je dobio šansu na početku drugog poluvremena. Raduje što Zidan računa na njega, a Jović sigurno nije zaboravio da igra fudbal i postiže golove.

Jovića prečka sprečila da postigne prvenac za Real (Photo: Denis Doyle/Getty Images)

Nemanja Maksimović – Odigrao je 41 minut u remiju protiv Atletik Bilbaa (1:1). Bio je prinuđen da zbog povrede napusti teren, a zamenio ga je Bergara. Za vreme koje je proveo na terenu vezista iz Srbije je ostavio dobar utisak i pokazao da će biti jako bitna karika u igri kluba iz predgrađa Madrida.

Filip Manojlović – Nije bio u protokolu zbog povrede.

Darko Brašanac – Odigrao je ceo meč za Osasunu u duelu protiv Eibara. Ovo je drugi duel kako igra 90 minuta i očigledno da trener Jakoba Arasate veruje nekadašnjem vezisti Partizana. Borio se i odgirao dobru partiju. Dokaz koliko je bio borben je taj što je dobio žuti karton.

Marko Dmitrović – Nije bilo dileme da će reprezentativac Srbije i ove sezone biti prva opcija na golu Eibara. Sačuvao je mrežu u duelu sa timom iz Pamplone. Uliva veliko poverenje odbrani dobrim intervencijama. Lako je Eibaru kada na golu ima Dmitrovića.

Nemanja Gudelj – Veliki izazov je igrati za Sevilju. Gudelj je na gostovanju protiv Granade u igru ušao u 64. minutu umesto Evera Banege. U uvodna dva kola je ulazio sa klupe. Za nešto više od 25 minuta koliko je proveo u igri pružio je solidnu partiju i Nemanji ostaje da se izbori za mesto startera u klubu iz Andaluzije.

Aleksandar Sedlar – Ceo meč je na klupi za rezerve u porazu od Real Sosijedada (0:1) proveo nekadašnji fudbaler Metalca. Nije bio na terenu ni u prvom kolu.

Ivan Šaponjić – Ponovo je bivši igrač Partizana ceo meč i pobedu Atletika od 1:0 odgledao sa klupe. Biće mu jako teško da se izbori za minute pored Alvara Morata i Dijega Košte. No, verujemo da će Ivan dobiti svojih pet minuta, a kada ih dobije da će ih maksimalno iskoristiti.

SERIJA A

Nikola Milenković – Sjajna partija mladog defanzivca. Postigao je gol već u prvom meču u sezoni. Odlično je skočio posle kornera i glavom zakucao loptu u mrežu Napolija. Pokazao je Milenković po ko zna koji put da je izrastao u ozbiljnog defanzivca i da se odbrana Fiorentine ne može zamisliti bez njega. Ovaj meč je odigrao na prirodnoj poziciji štopera, iako je prošle sezone često igrao desnog beka.

Dušan Vlahović – Dobio je priliku od starta susreta pre iskusnog Kevina-Prinsa Boatenga. Ogirao je 61 minut i ostavio sasvim dobar utisak. Posle dva gola koja je dao u Kupu nagradio ga je Vinćeno Montela prvom postavom. U nastavku sezone očekujemo i golove od bivšeg fudbalera Partizana.

Aleksa Terzić – Došao je u letnjem prelaznom roku iz Crvene zvezde. Tokom priprema se izborio za mesto startera, ali ipak na ovom susretu prednost je dobio Venuti.

Nikola Maksimović – Nije ga u igru uvodio Karlo Anćeloti, pa je ceo meč proveo na klupi za rezerve, odakle je ispratio pobedu nad Fiorentinom (4:3).

Aleksandar Kolarov – Majstor ostaje majstor. Fantastičan pogodak za levog beka Rome. Pretplatio se za golove iz slobodnih udaraca. Sjajno je tukao preko živog zida u 49. minutu sa nekih 30 metara i pogodio. Nema sumnje da će i ove sezone kapiten reprezentacije Srbije biti od velike važnosti za igru “vučice” koja je kiksala na početku prvenstva, pošto je remizirala sa Đenovom (3:3).

Ivan Radovanović – Vodio je bespoštednu borbu za igračima Rome. Na terenu proveo svih 90 minuta. Odlična utakmica za našeg vezistu. Deluje da je zacementirao mesto u startnih 11.

Sergej Milinković-Savić – Sjajna partija koja nažalost nije krunisana golom ili asistencijom. Ali to našeg igrača nije sprečilo da deli lopte “ispod zemlje”. Često je po pasovima koje je slao podsećao na legendarnog Andreu Pirla. Na terenu proveo 76 minuta, kada ga je zamenio Kataldi.

Nenad Tomović – Ušao u igru u 71. minutu umesto D’Alesandra, ali nije uspeo da pomogne ekipi da sačuva gol do kraja utakmice. Nažalost uspela je Atalanta da postigne pogodak i slavi sa 3:2. Za vreme koje je proveo u igri ostavio je solidan utisak.

Saša Lukić – Odlična utakmica Lukića u trijumfu njegovog Torina nad Sasuolom (2:1). Upisao je asistenciju već u 1. kolu Serije A. Sjajno je proigrao Andreu Belotija koji je dodavanje našeg veziste krnuisao pogotkom. Odigrao je celu utakmicu bivši fudbaler Partizana.

Saša Lukić upisao asistenciju u pobedi Torina (Photo: Valerio Pennicino/Getty Images)

Darko Lazović – Debitovao za novi klub. Svih 90 minuta je proveo na terenu u remiju Verone sa Bolonjom. Probijao po levoj strani koliko je to bilo moguće, s obzirom na to da je njegova ekipa gotovo ceo meč igrala sa igračem manje.

Boris Radunović – Nije dobio priliku da stoji među stativama Radunović, pa će morati da sačeka neku novu šansu za debi u Veroni.

Filip Đuričić – Poraz Sasuola odgledao sa klupe za rezerve. Ostaje nejasno zašto nije dobio priliku, s obzirom na to da je ekipa jurila rezultat, a on je kao ofanzivni vezni mogao da pomogne.

BUNDESLIGA

Dejan Joveljić – Odigrao ceo meč, ali nije uspeo da postigne gol na debiju u Bundesligi. Zaradio je žuti karton u 67. minutu. No, verujemo da će ubrzo doći i pogodak za bivšeg napadača Crvene zvezde.

Joveljić debitovao za Ajntraht (FOTO: Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

Filip Kostić – Kao i Joveljić na terenu proveo svih 90 minuta. Trudio se, preuzimao odgovornost, ali nije išlo, ne samo njemu nego nikome u ekipi Ajntrahta. Nadamo se da će nastaviti da pruža sjajne partije, kakve je pružao da sada u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Mijat Gaćinović – Propustio utakmicu zbog povrede.

Marko Grujić – Nakon gola Bajernu dobio je na samopouzdanju. Bilo je očekivano da odigra ceo meč za Hertu. Tim iz Berlina je ubeljivo poražen od Volfsburga (0:3), a Grujić nije mogao mnogo da promeni stanje stvari na terenu, jer je cela ekipa odigrala loš meč.

Matija Nastasić – Nije dobro kada ste dafanzivac, a protvinički napadač postigne tri gola na jednom meču. To je bio slučaj u duelu Šalkea i Bajerna. Nezaustavljiv je bio Rober Levandovski. Nije mogao ništa Nastasić u tom duelu. Odigrao celu utakmicu.

LIGA 1

Predrag Rajković – Čuvao je mrežu Remsa i na utakmici protiv Bresta. Nažalost primio je prvi gol ove sezone posle tri kola. Reprezentativac Srbije je pokazao da je veliko pojačanje za ovu ekipu i nema sumnje da će biti standardan ove sezone.

Stefan Mitrović – Presedeo na klupi. Verovatno ga je trener odmarao za revanš meč njegovog Strazbura protiv Ajntrahta u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Nadamo se da će u kolu koje je pred nama naši igrači imati više uspeha i da će zabeležiti veći broj golova ili asistencija.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Dimitrije Banjac (Đorđe Čvarkov): AFC Wimbledon, Premier league, srpski fudbal i ponešto o Gajdobri