Tri utakmice odigrane su ovog popodneva u Seriji A, sve tri su završene nerešeno, onako “italijanski”, a najviše svakako žali Inter.

U uvodnom susretu dana, Milan je nakon preokreta, u fantastičnoj fudbalskoj predstavi na “San Siru”, savladao Udineze.

Najveće iznenađenje priredio je Leće, koji je osvojio veliki bod, za prekid niza poraza i brigu za Inter u trci za titulu.

Dugo Inter nije uspevao da pronađe put do mreže, sve do 72. minuta, kada je posle centaršuta Biragija sa leve strane, Bastoni glavom pogodio mrežu.

Sve se dogodilo sčetiri minuta pošto je Bastoni zamenio Godina, a delovalo je da će ovaj gol “slomiti” domaće… Naprotiv!

Samo pet minuta kasnije, usledio je odgovor Lećea – akcija po levoj strani, Majer je centrirao na liniju peterca, a Mankosu pogodio.

Mogli su domaći i do preokreta, kada je Falko odlično izveo slobodan udarac, a lopta se od stative odbila u gol-aut.

Za to vreme u Bolonji, ekipa Siniše Mihajlovića remizirala je sa Veronom identičnim rezultatom, 1:1.

Utakmica je počela onako kako su domaći priželjkivali, kada je Bani u 20. minutu doveo Bolonju u vođstvo.

Ipak, u drugom poluvremenu počinju problemi za ekipu Bolonje.

Prvo je upravo Boni isključen zbog drugog žutog kartona u 66. minutu, a prednost igrača više na terenu Verona je iskoristila petnaest minuta kasnije, preko Borinija.

U gostujućem timu naš reprezentativac Darko Lazović je odigrao svih 90 minuta.

Pobednika nije bilo ni u Breši, ali uz više golova – Breša – Kaljari 2:2.

Toregrosa je postigao oba gola za domaće, a Žoao Pedro za goste.

Uz njihov golgeterski obračun, utakmicu je obeležilo isključenje Marija Balotelija u 81. minutu, zbog nesmotrenog starta na sredini terena.

Napadač Breše propustiće naredni susret protiv Milana, a interesantno je da je samo sedam minuta pre crvenog kartona ušao u igru.