Olimpijakos sa penala slomio otpor Omonije, ludnica u Norveškoj!

Olimpijakos je bio bolji od Omonije (FOTO: Olympiacos FC)

Verovatno se navijači Crvene zvezde i dalje pitaju šta bi bilo kad bi se njihov tim sastao sa Olimpijakos, ali su Grci ipak dokazali klasu i pobedili dželata crveno-belih – Omoniju sa 2:0.

Malo je reći da je Olimpijakos bio dominantan tim tokom svih 90 minuta. Stvarali su izabranici Pedra Martinsa šanse, ali je falila realizacija.

Čekalo se na nju sve do 69. minuta kada je dosuđen penal. Presudnu ulogu je imao naš Lazar Ranđelović koji je prodro i izborio se za to da jedan fudbaler Omonije igra rukom.

Sudija nije imao dilem, a kazneni udarac je u prednost pretvorio prekaljeni Metju Valbuena koji je tako slomio otpor vrlo žilavih Kiprana.

Tačku na konačan rezultat postavio je Jusuf el Arabi u samoj nadoknadi vremena. Sjajno se Markonac izborio pored dvojice čuvara i poslao pravu raketu.

Potpuna ludnica je viđena u Norveškoj gde su Molde i Ferencvaroš odigrali sjajan meč pun golova – 3:3!

Meč je bio pun preokreta, a Mađari su pokazali da imaju materijala i štofa da po prvi put u istoriji izbore plasman u Ligu šampiona.

Važan gol u gostima je postigao Dinamo Kijev. Zapravo, čak dva i to u pobedi nad belgijskim Gentom (1:2).

Poveli su Ukrajinci nakon sjajnog prodora Karavaeva, a Suprijaga je završio odličnu akciju u devetom minutu. Morao je da reaguje i VAR zbog potencijalnog ofsajda, ali je bilo jasno da je gol čist.

Belgijanci su izjednačili u 41. minutu preko Klajndensta, da bi konačan rezultat postavio De Penja u 79. minutu.

Da napomenemo da su ovo samo prve utakmice, a da se revanši igraju za sedam dana kada ćemo i zvanično dobiti sve učesnike za ovu sezonu Lige šampiona.