LIGA ŠAMPIONA: Srbin doneo prolaz Šveđanima, favoriti sigurni!

fudbal-liga-šampiona-makabi-kairat-zvezda
Zvezda saznala potencijalne rivale! (FOTO: Guliver Images)

U utorak su odigrana četiri meča drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, favoriti su bili uspešni, a Veljko Birmančević je bio junak Malmea.

Ligija ne ja gostuvanju protiv estonskog predstavnika Flore uspela da poveća prednost koju je stekla u prvoj utakmici.

Prolaz Poljacima obezbedio je Gimaraeš Lopez koji je postigao odlučujući pogodak u 67. minutu meča.

Najviše drame viđeno je u deulu HJK-a iz Finske i švedskog tima Malmea. Prva utakmica dva tima završena je sa pobedom Đveđana rezultatom 2:1, a u drugom meču viđena je prava drama.

Domaćin je poveo već u prvom minutu, precizan je bio Tenho. Izjednačenje Malmeu doneo je Kristijansen u 10 minutu.

Veljko Birmančević obradovao je navijače svog tima u 76. minut i tako nagovestio da će njegov tim doći do trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Konačan rezultat i utehu domaćinu doneo je Riski dva minuta kasnije.

Hrvatski šampion Dinamo Zagreb je rutinski pobedio Omoniju rezultatom 1:0. U prvom meču „Modri“ su slavili sa 2:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Luka Menalo u 79. minutu meča.

Poslednju utakmicu današnjeg dana odigrali su Ferencvaroš i Žalgiris. Mađari su bez većih problema uspeli da savladaju domaći sastav rezultatom 3:1 i plairaju se u treće kolo kvalifikacija.

Srpski predstavnik Crvena zvezda u kvalifikacijama za Ligu šampiona igra protiv Kairata. Meč dva tima na programu je u sredu od osam sati i 30 minuta.

ZVEZDA OTVARA KARTE: Stanković najavio da neće biti “revolucija” u meču sa Kairatom!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar Trifunović: Dončiću je dato sve, a Nikoli Jokiću? | Moj Ugao Meridian S1EP21